ABB Alçak Gerilim Ürünleri, IV. Elektrik Tesisat Kongresi'nde Yerini Aldı

ABB Elektrik Alçak Gerilim Ürünleri bölümü, 21-24 Ekim 2015 tarihlerinde İzmir Tepekule Kongre Sergi Merkezi'nde düzenlenen IV. Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi'nde ziyaretçileriyle buluştu.

Alçak Gerilim Ürünleri, sergi alanında 2015 yılında Global lansmanı yapılan, daha çok konut ve küçük ölçekli ticari binalar için tasarlanmış otomasyon sistemi Free@home’u tanıttı. Ayrıca sergi alanında, ABB’nin yeni alçak gerilim ana dağıtım pano serisi System Pro E Power tanıtıldı. ABB’nin 2014 yılında satışa sunulan açık tip devre kesici serisi Emax 2, fuar alanında System Pro E Power ile birlikte sergilendi. Enerji ölçümü, harmonik analizi ve çeşitli özel korumaları aynı anda sağlayan, dokunmatik ve Türkçe menü ekrana sahip Ekip Hi-Touch koruma ünitesi ziyaretçilerin beğenisini kazandı. IEC 61850 protokolü dahil, 7 farklı haberleşme protokolü ile hiçbir çeviriciye ihtiyaç duymadan doğrudan haberleşebilen Emax 2 sade ve kolay bir çözüm olarak akıllarda kaldı.

Kongrede, Alçak Gerilim Ürünleri fuar standında çözümlerini sunarken, Pano İmalatı Satış Kanalı Müdürü Taner Aksoy, “Alçak Gerilim Pano Sistemlerinde Uygulanacak Sismik Testler ve İlgili IEC Standartları”, KNX Satış & Eğitim Mühendisi Metin Uçar ise “KNX Projelerinde Fancoil Entegrasyonu” konulu oturumlara konuşmacı olarak katıldılar.

ABB, Jeotermal Enerji Santralleri için Sürücü ve Motor Eğitimi Semineri Gerçekleştirdi
ABB Sürücü ve Motor bölümü tarafından 23-24 Ekim tarihlerinde Kuşadası’nda jeotermal enerji santrallerine yönelik düzenlenen seminerde, sürücü ve motor seçimindeki teknik konular, enerji verimliliği ve enerji kalitesi konuları ele alındı.

Harmonik etkilerin ve standartların da ele alındığı seminerde “Düşük harmonikli sürücü” çözümünün enerji kalitesine ve toplam sistem verimliliğinin artırılmasına yönelik sağladığı faydalar ayrıntılı olarak ve maliyet analizleri ile birlikte sunuldu.

Dünyada 250 kW’tan 100 MW’a varan uygulamalarıyla güvenilirliğini kanıtlayan ABB OG sürücü uygulamalarındaki yeni teknolojilerin ve seçim kriterlerinin aktarıldığı seminerde, son iki üç yılda sektörde tamamlanan referans projeler üzerinden uygulama örnekleri tartışıldı.

ABB Motor ve Generatör genel ürün ailesi, seçim kriterleri ve aksesuar seçeneklerine değinilen toplantıda, 13 farklı ülkede 45 fabrikasıyla dünyanın lider motor, generatör ve güç aktarım ekipmanları üreticisi olan ABB motor grubunun 0.06kW ile 70MW arası güçlerdeki ürünleri katılımcılara tanıtıldı, sektörün mevcut konumu, geleceği ve ihtiyaçları ile ilgili tartışmalar yer aldı.

Seminerin ikinci gününde, sürücü uygulaması ve yüksek verimli motorlar ile elde edilebilecek enerji verimliliği potansiyeli konularına yer verildi. Katılımcıların tecrübe ve uygulama ihtiyaçlarının paylaşıldığı bu bölümde, özellikle pompa, fan ve kompresör uygulamalarına yönelik sürücü ve yüksek verimli motorların kullanımının enerji tasarrufuna etkileri, proses detayları ve mekanik sistemlere olan etkileri üzerinden aktarıldı. Bu konuda yapılmış referans retrofit projeler, uygulama bazlı detaylı geri dönüşüm süreleri ile birlikte ele alındı.

ABB’nin Senkron Relüktans Motor ve Sürücü paket çözümünün, standart motor ve sürücü çözümüne göre sağladığı yüksek verimlilik değerleri, katılımcıların ilgisini çeken konular arasında yer aldı.

ABB ve Microsoft’tan Elektrikli Araç Şarjı için İşbirliği
ABB ve Microsoft, yeni elektrikli araç hızlı şarj servis platformunun dünya geneline erişimini duyurdu. ABB’nin öncü EV şarj istasyonlarıyla Microsoft’un bulut tabanlı Azure hizmetlerinin birleşimi, ABB müşterilerine istikrarlı, küresel ölçekte ve gelişmiş yönetim özellikleri sunuyor. Bu işbirliği aynı zamanda gelecekteki inovasyonlara yönelik otomatik öğrenme ve öngörüsel analiz kabiliyetleri konusunda avantaj da sağlıyor.

Bu işbirliği sayesinde tüm ABB şarj istasyonları Microsoft Azure bulutuna bağlanmış ve katma değerli servislerle donatılmış olacak, ki bu da operatörler ile üreticiler ve ortaklarına dünya standardında bir platform elde etme avantajı sağlayacak.

30 Kasım 2015

Geri