Haberler

Mitsubishi Electric, Yeni CNC Kontrol Ünitelerinin Lansmanını Yaptı

Türkiye'de özellikle Marmaray projesi, Türksat 4A ve başarılı bir şekilde fırlatılan Türksat 4B uydularında kullanılan teknolojisi ile tanınan Mitsubishi Electric, Mekatronik CNC sektörüne sunduğu yeni ürünü M80 ve M800 serisi CNC kontrol ünitelerinin Türkiye lansmanını yaptı.

İstanbul merkezli olarak Türkiye pazarına üç yıl önce giren Mitsubishi Electric Türkiye’nin, 11 Kasım Çarşamba günü İstanbul’da Titanic Business Otel’de gerçekleştirdiği lansmanına, Türkiye’nin önde gelen makine imalatçısı bayileri katıldı.

Mitsubishi Electric Türkiye Başkanı Masahiro Fujisawa ve birim yöneticilerinin katılımıyla düzenlenen etkinlikte, Mitsubishi Electric’in dünyada önemli bir oyuncu olduğu Mekatronik CNC sektöründe yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verildi. Mitsubishi Electric’in satış, mühendislik ve satış sonrası hizmetler sunan Mekatronik CNC departmanı, etkinlik boyunca davetlilerin sorularını yanıtladı. Simülatörleri sergilenerek lansmanı gerçekleştirilen M80 ve M800 serisi CNC kontrol üniteleri büyük ilgiyle karşılandı.

Mitsubishi Electric Türkiye’nin, seminer ve ardından öğle yemeğiyle devam eden etkinliğinde açış konuşmasını yapan Başkan Masahiro Fujisawa, dünyada 120 binden fazla çalışanı ile 42 ülkede faaliyet gösteren ve 36 milyar dolar konsolide net satışa sahip olan 94 yıllık dünya devi Mitsubishi Electric Corporation’ın, 2012 yılından bu yana üç yıldır kendi yapılanması ile Türkiye’de, İstanbul merkez ofisinde faaliyet gösterdiğini belirtti. Masahiro Fujisawa, “Mitsubishi Electric Türkiye olarak bu güzel ülkede var olduğumuz süre boyunca pek çok projede yer aldık, pek çok alanda hizmet verdik ve vermeye de devam ediyoruz. Sunduğumuz ürün ve hizmetlerle Türkiye’nin geleceğinin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Başkan Masahiro Fujisawa’nın ardından Mitsubishi Electric’in Mekatronik CNC departmanından birim yöneticileri etkinlikte gerçekleştirdikleri kapsamlı sunumlarla yeni ürünleri M80 ve M800 serisi CNC kontrol ünitelerinin üstün özelliklerini anlattılar.

M80 ve M800 serisi CNC kontrol üniteleri, bir önceki seri olan M70 ve M700 serisi ile uyum içerisinde olduğundan bu yeni seriye geçiş yapacak müşteriler için herhangi bir uyumlaştırma çalışması ya da ekstra eğitim gerekmiyor. Yüksek işlem kapasitesine sahip yeni seri, servo motor sürücüleri ile optik kablo üzerinden haberleşiyor.

ST Robot Yatırımları Fuarı’nda E-F@Ctory Konsepti ve İleri Robot Teknolojisi Dikkat Çekti
Fabrika otomasyon sektörünün lider markalarıyla potansiyel robot yatırımcılarını bir araya getiren ve Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen ST Robot Yatırımları Fuarı ve Zirvesi, WOW Kongre Merkezi’nde 21-22 Ekim tarihlerinde düzenlendi.

Organizasyonda, Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon Sistemleri İş Geliştirme Yöneticisi Tolga Bizel, e-F@ctory konseptini ve robot teknolojilerini anlatırken, Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon Sistemleri satış ekibi de konuyla ilgili eğitim verdi.

Türkiye’de başta sanayi olmak üzere robot kullanımının hızla yaygınlaştığının altını çizen Tolga Bizel, fabrikaların üretim sürecinde hayati önem taşıyan robotların, sağladıkları hız ve kolaylıklarla her geçen gün sanayide daha çok rol aldığını ve günümüzde çok olağan bir iş gücü haline geldiğini anlattı.

Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon Sistemleri olarak Türkiye’ye fabrika otomasyonu ve ileri robot teknolojileri alanında hizmet sağladıklarını belirten Bizel, robotlar ile endüstride daha esnek bir üretim sağlamayı, üretim maliyetlerini düşürerek insan konforunu artırmayı ve ihtiyaç olan her yerde robot teknolojisinin kullanılmasını hedeflediklerini ifade etti.

Bizel, “Mitsubishi Electric Türkiye olarak küçük ve orta segmentteki robotlara odaklanmış durumdayız. Yarı iletken üreticisi olduğumuz için küçük ve hızlı robotlar konusundaki “know-how”ımızı bu alandaki üretimimizden alıyoruz. Robotlarımızı oluşturan dişli kutusu, mekanik, elektronik parçalar gibi bütün parçaları da Mitsubishi Electric olarak kendimiz üretiyoruz” dedi.

Dünyada ilk kez sanayi devrimi ile başlayan ve gelişimine mekanikleşme, elektrikleşme, bilgi işlem evreleri ile devam eden dönem değişikliklerinin ardından şimdi sıranın siber fizik sistemlerinin gelişimine tanık olacağımız dönemlere geldiğini belirten Bizel, geçmişte sayılı örneği bulunan bu tarihi dönemlerin oldukça ilginç ve heyecan verici yeniliklere ve gelişmelere yelken açacağını söyledi.

30 Kasım 2015

Geri