Wilo'dan Sektörel Etkinliklere Destek

Wilo Türkiye, sektörün önemli etkinliklerine destek vermeye devam ediyor.
Wilo, geçtiğimiz ekim ayında altyapı ve endüstri alanında 2 önemli etkinliğe katıldı. Konya'da yapılan 5. Türk-Alman Su İşbirliği Günleri’ne sponsor olan Wilo, Eskişehir’de düzenlenen 7. Bakım Teknolojileri Kongresi ve Sergisi’nde de yerini aldı. 6-7-8 Ekim tarihlerinde Konya'da Hilton Garden Inn Hotel'de yapılan 5. Türk-Alman Su İşbirliği Günleri’ne sponsor olan Wilo, etkinlikte ayrıca bir stand kurarak katılımcılarla buluştu.
Wilo 8-9-10 Ekim tarihlerinde ise TMMOB Makina Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi tarafından Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen 7. Bakım Teknolojileri Kongresi ve Sergisi’ne katıldı. Wilo stand çalışmasının yanı sıra kongrede “Wilo Enerji Çözümleri” başlıklı bir sunum yaptı. Altyapı ve Endüstri Satış Mühendisi Hazal Yıldız’ın yaptığı sunumda “Enerji Tasarruflu Ürünler”,  “Mevcut Tesislerde Verimlilik Ölçümü Uygulamaları”,  “Verimsiz Pompaların Değişimi” konuları ele alındı.

Santrifüj Pompalarda Enerji Verimliliğinin Önemi Artıyor
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Teknolojileri Kulübü (MAKTEK) tarafından düzenlenen Enerji Verimliliği Paneli (EVP), 26 Ekim 2015 tarihinde Yıldız Teknik Üniversitesi Oditoryum Sergi Salonu’nda yapıldı. Sektörün en büyük öğrenci etkinliği olan EVP’de bir konuşma yapan Wilo Türkiye Özel Müşteri Müdürü Gökhan Uzuner, enerji verimliliği konusunda santrifüj pompalarda kaydedilen önemli gelişmeleri katılımcılarla paylaştı.
Tesisat grubu yapı elemanlarının içerisinde en fazla elektrik tüketiminin pompa motorlarından kaynaklandığına dikkat çeken Uzuner, Avrupa ve Türkiye’de yürürlükte olan ERP yönetmelikleri ile yeni düzenlemeler getirildiğini söyledi. Gökhan Uzuner, binaların vazgeçilmez ekipmanlarından santrifüj pompalar için üreticilerin en önemli önceliğinin verimlilik olduğunu belirtirken, yeni enerji verimliliği çalışmaları ve pompa değişim projeleri ile iyileştirmeler yapılarak tasarruf sağlandığını dile getirdi.
Enerji Verimliliği Paneli’nin bu yıl sekizincisi düzenlenirken, panelin sergi alanında ısıtma, soğutma, havalandırma, tesisat ve yalıtım sanayii ürünleri sergilendi.

Wilo, Modern Teknoloji ve Yenilikçi Uygulamaları Anlattı
Wilo’nun 17 Kasım’da Swissotel Ankara'da düzenlediği “Modern Teknoloji ve Yenilikçi Uygulamalar” semineri, sektörün önde gelen isimlerini bir araya getirdi. 240 kişilik bir katılımcı grubunun yer aldığı seminerde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı’ndan temsilcilerin yanı sıra Türk Tesisat Mühendisleri Derneği, projeciler ve tasarımcılar yer aldı.
“Modern Teknoloji ve Yenilikçi Uygulamalar” semineri, Wilo Bina Teknolojileri Satış Müdürü Alp Yılmaz’ın açılış konuşmasıyla başladı. Wilo’nun sunduğu hizmetleri katılımcılarla paylaşan Yılmaz, dünyanın en gelişmiş teknolojilerine sahip pompa sistemleriyle enerji verimliliği konusunda fark yarattıklarını vurguladı. Alp Yılmaz, teknolojiyle ve yenilikçi uygulamalarla müşterilerin hayatına değer kattıklarını söyledi.
“Modern Teknoloji ve Yenilikçi Uygulamalar” seminerinde katılımcılar, pompa sistemleri sektöründeki yenilikler ve Wilo’nun sunduğu çözümler hakkında bilgi edinme fırsatı buldular.

30 Kasım 2015

Geri