Suyun Enerjisini Yansıtan Fotoğraflar Seçildi

Wilo Türkiye'nin suyun hayatımızdaki önemini vurgulamak için 4. kez düzenlediği "Wilo Ulusal Fotoğraf Yarışması" sonuçlandı.
“Suyun Enerjisi” temasıyla düzenlenen yarışmaya bu yıl, 3048 eser ile rekor sayıda başvuru yapıldı. Jüri, yaptığı değerlendirme sonucunda suyun en çarpıcı anlarını yakalamayı başaran fotoğrafları belirledi. Yarışmada birinci olan Kemal Özkılıç (Giresun) 3 bin TL, ikinci olan Cihan Barış Budak (İçel) 2 bin TL, üçüncü olan Levent Bayraktar (İstanbul) ise bin TL para ödülü kazandı. Yarışmada dereceye giren eserlerin sahiplerine ödülleri, 12 Aralık’ta İFSAK’ın Beyoğlu Ayhan Işık Sokak’ta bulunan sergi salonunda yapılacak törenle takdim edilecek.

Santrifüj Pompalarda Enerji Verimliliği Artıyor
Türkiye İMSAD, Anadolu Buluşmaları kapsamında düzenlediği “Sektörel Gelişim Toplantıları”na 3 Eylül 2015 tarihinde Adana Ticaret Odası Meclis Salonu’nda gerçekleştirdiği toplantıyla devam etti. Türkiye İMSAD ve Adana Ticaret Odası işbirliğiyle düzenlenen toplantıda “Binalarda Enerji Verimliliği ve Finansmanı” konusu ele alındı. Toplantıda, Wilo Özel Müşteri Müdürü Gökhan Uzuner de bir sunum yaptı.
Uzuner, “Santrifüj Pompalarda Enerji Verimliliği ve Önemi” konulu sunumunda, tesisat grubu yapı elemanlarının içerisinde en fazla elektrik tüketiminin pompa motorlarından kaynaklandığına dikkat çekti. Pompalarda enerji verimliliğinin büyük önem taşıdığını belirten Gökhan Uzuner, enerji verimliliği konusunda son yıllarda santrifüj pompalarda önemli gelişmeler kaydedildiğini, sektörde önde gelen üretici firmalar tarafından tasarımları geliştirilmiş motor teknolojisi ile yüksek verimli pompalar üretildiğini ifade etti. Uzuner konuşmasını şöyle sürdürdü: “Avrupa ve Türkiye’de yürürlükte olan ERP yönetmelikleri ile yeni düzenlemeler getirildi ve enerji tasarrufu binaların vazgeçilmez ekipmanlarından santrifüj pompalar için de üreticilerinin en önemli önceliği oldu. Mevcut sistemler için enerji verimliliği çalışmaları ve pompa değişim projeleri ile iyileştirmeler yapılarak yüksek enerji tasarrufları sağlanıyor.”

2 Kasım 2015

Geri