Haberler

IFAT'ın Türkiye Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi

Almanya'nın Münih kentinde yapılan, dünyanın en önemli çevre teknolojileri fuarı IFAT, 30 Mayıs - 3 Haziran 2016 tarihlerinde Münih Fuar Merkezi'nde düzenlenecek.

Tanıtım çalışmaları tüm hızıyla devam eden fuar, İstanbul?da düzenlenen bir toplantıyla firma temsilcilerine ve basına tanıtıldı. 21 Ekim Çarşamba günü, İstanbul Ticaret Odası (İTO)’nda yapılan toplantıda, Messe München Eurasia Proje Müdürü Ferhat Tinli, Messe München Proje Yöneticisi Cornelia Zindler, Messe München Basın Sözcüsü Johanna Buss ve İTO Genel Sekreter Yardımcısı Tezer Palacıoğlu konuşmacı olarak yer aldı. Messe München yetkilileri, fuarla ilgili bilgiler verirken, Palacıoğlu da IFAT’a İTO tarafından organize edilen “Milli Katılım”ı anlattı.
Messe München Proje Yöneticisi Cornelia Zindler, IFAT’la ilgili bilgiler vererek 2014 yılında yapılan fuarın rakamlarını paylaştı. IFAT’ın çevre teknolojileri konusunda dünya lideri olduğunu vurgulayan Zindler, çevre teknolojilerinde yeniliklerin ve yeni ürünlerin ilk kez IFAT’ta tanıtıldığını belirtti. IFAT’ın 2014 yılında 59 ülkeden 3 binden fazla katılımcı firmaya ev sahipliği yaptığını belirten Zindler, 230 bin metrekarelik sergi alanının tamamen dolduğunu söyledi. Fuarın her geçen yıl ziyaretçi sayısını artırdığını sözlerine ekleyen Zindler, 2014 yılında 168 ülkeden 135 bin ziyaretçinin fuarı gezdiğini belirtti. Fuarda yapılan yan programların önemine de değinen Zindler, “su” ve “geri dönüşüm”le ilgili iki forumun yapılacağını, ayrıca IFAT’ın felsefesine uyan GreenTec Ödülleri’nin de IFAT’ın düzenlendiği yıllarda burada verileceğini duyurdu.

2 Kasım 2015

Geri