Haberler

ICSG İstanbul 2016'da Akıllı Enerji, Akıllı Şehirler Gündeme Gelecek

4. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı (ICSG İstanbul 2016), 20-21 Nisan 2016 tarihlerinde, İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde HHB Expo Fuar şirketi tarafından gerçekleştirilecek.

T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı himayelerinde, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, T.C. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, UGETAM ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nin desteği ile düzenlenecek olan ve dünyanın en büyük Akıllı Enerji faaliyetlerinden olan 4. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı’nda, 50 ülkeden 5 binin üzerinde  katılımcı bekleniyor. Turkcell, Vodafone, Statugaz ve Luna firmalarının ana sponsorluğunu üstlendiği fuarda 250 firma stant açarken, kongrede uluslararası önemli konuşmacılar yer alacak.
Kongrede akıllı şebeke stratejileri, akıllı şebeke sistemleri, enerji yönetim ve izleme sistemleri, akıllı şebekelerde enerji üretim ve depolama sistemleri, enerji tüketim teknikleri, akıllı şebeke ağları ve iletişim teknikleri, akıllı şebekelerin korunması-arızası-onarımı ve bakımı, akıllı şehirler için yenilikçi uygulamalar ve örnek çalışmalar, akıllı ulaşım sistemleri gibi konular; uluslararası bilim adamları, araştırmacılar ve akademisyenlerce tartışılacak.

2 Ekim 2015

Geri