Haberler

Mitsubishi Electric, Egeli İş Dünyası Temsilcileriyle Buluştu

İki yıldır Türkiye pazarında kendi yapılanmasıyla faaliyet gösteren Mitsubishi Electric, Ege Bölgesi'nin önde gelen şirketlerinin temsilcileriyle 27 Mayıs Çarşamba günü Alsancak Tarihi Havagazı Fabrikası'nda düzenlenen "Sektör Profesyonelleriyle Buluşma" etkinliğinde biraraya geldi.

Mitsubishi Electric Türkiye Başkanı Masahiro Fujisawa ve tüm birim yöneticilerinin katılımıyla İzmir’de düzenlenen buluşma etkinliğinde, yeni endüstri evresi olarak adlandırılan Endüstri 4.0 ve bu evrenin Mitsubishi Electric’teki karşılığı olan e-F@ctory konsepti ile geleceğin dijital fabrika teknolojisini sunan ürünlerden uygulamalar ele alındı. Marmaray projesi sunumunun da gerçekleştirildiği etkinlikte, endüstride robot uygulamaları çerçevesinde Mitsubishi Electric’in 6 eksenli robotunun yaptığı içecek servisi büyük ilgiyle karşılandı. 

Egeli sanayi temsilcilerinin geniş katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, eğitimde yapılan işbirliği de açıklandı. 9 Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ercüment Yalçın’ın da hazır bulunduğu etkinlikte, Mitsubishi Electric Türkiye ve 9 Eylül Üniversitesi arasında Endüstriyel Otomasyon ve Robot Teknolojileri Eğitim Merkezi kurulmasına ilişkin ön protokol imzalandı. 

Elektrik-elektronik ve otomasyon alanında dünya devi olan Mitsubishi Electric, Bursa ve İstanbul’dan sonra İzmir’de de robot eğitim merkezinin kurulmasına sağladığı katkıyla, öğrencilerin çağın gelişen teknolojilerine uyum sağlayarak iş dünyasında tercih edilebilmelerine destek olmayı hedefliyor. 

Etkinliğin açılışında bir konuşma yapan Mitsubishi Electric Türkiye Başkanı Masahiro Fujisawa, Mitsubishi Electric’in ileri teknolojisi ve kalitesiyle farklılık ve avantajlarını anlatmak için İzmir’de olduğunu belirterek şunları söyledi: “Türkiye’nin genç bir nüfusa sahip olmasının da etkisiyle Türk sanayisinin büyümeye devam edeceği beklentisindeyiz. Bu çerçevede, gelecekte Türkiye’de fabrika otomasyonuna ve ek olarak enerji tasarrufu ile ağır makinelerdeki işlevselliğe olan ihtiyacın artacağı kanısındayız. Bu noktada, Türkiye’de adres olarak Mitsubishi Electric ileri teknolojisini göstermek isteriz. Mitsubishi Electric olarak Türkiye’nin, endüstrisi ve teknolojisiyle üretkenliğinin daha da artacağını, katma değeri çok daha yüksek ürünler üretileceğini ve dünyanın ileri ekonomileri arasındaki yerini alacağını düşünüyoruz. Bu düşüncemiz, Türkiye’nin gerçekleştirdiği Marmaray projesi, inşa etmekte olduğu köprü, baraj, tünel, havalimanı gibi çok sayıda projeyle doğrulanmaktadır.” 

Konuşmasında, “Türkiye’nin enerjisine ve gücüne” olan yüksek inancını dile getiren Fujisawa, üstün teknolojiye sahip global bir firma olarak Mitsubishi Electric’in tüm dünyada kullanılan ve yüksek kaliteye sahip ürün ve sistemleri ile ileri teknolojisini Türkiye’ye getirerek ekonominin gücüne güç katmayı, Türkiye’nin belirlediği yüksek ekonomik hedeflerine ulaşması için gerekli teknoloji ve bilgi kullanımını aktarmayı hedeflediklerine dikkat çekti. Masahiro Fujisawa, “Enerji verimli, çevreci, yenilikçi ürün ve hizmetlerimizle, büyüyen Türkiye’nin gelişimine ortak olmaya, Türk halkı için yatırım yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

29 Haziran 2015

Geri