Haberler

Standart Pompa Eğitim Seminerlerine Devam Ediyor

Standart Pompa, daha çevreci ve daha bilinçli bir sektör yaratmak için "Yaşamı Koru / Save Life" sloganıyla eğitim faaliyetlerine devam ediyor. Standart Pompa'nın düzenlediği eğitim seminerlerinin sonuncusu 28 Mayıs 2015'te Ordu Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin katılımı ile gerçekleşti.

OSKİ’den 50’ye yakın çalışanın katılımıyla verilen seminerde, sektörün genel özellikleri ve enerji verimliliği konuşuldu. Standart Pompa İş Geliştirme Müdürü Hamdi Nadir Tural’ın İçme Suyu ve Atıksu uygulamaları için çözümleri paylaştığı ilk sunumda, firmanın uluslararası referanslarına da değinildi. Su temini, içme suyu artıma, isale ve terfi pompaları konusunda güncel standartlar ve gelişmeler aktarıldı. Dünyanın farklı yerlerinde yapılan uygulamalar ve örneklerle detaylı analizlere yer verildi. Özellikle enerji ve su kullanımında verimliliğin kritik önem arz ettiği şehir şebekelerinde pompaların seçimi, işletilmesi ve bakımı konularında anlatımlar yapıldı. Seminer, Standart Pompa Enerji Verimliliği Uzmanı Metehan Karaca’nın “Pompalama Sistemleri Ömür Boyu Maliyet ve Enerji Verimliliği” başlıklı sunumuyla tamamlandı.
OSKİ Genel Müdür Yardımcısı Suat Olgun seminerde yaptığı konuşmada “Standart Pompa’nın Ar-Ge’ye önem veren, teknoloji üreten ve ülkemizi sadece yurtiçinde değil yurtdışında da çok güzel temsil eden yüzde 100 yerli üretici olması nedeniyle tebrik ediyorum” diyerek, Standart Pompa’nın çalışmalarını desteklediğini belirtti.

29 Haziran 2015

Geri