Haberler

Wilo, Öğrencilerin Yaratıcı Projelerine Destek Veriyor

Wilo, eğitime ve gençlere destek verme vizyonu ile öğrencilerin yaratıcılık potansiyelini ortaya çıkaran organizasyonlarda yerini alıyor.

Wilo bu doğrultuda, Yıldız Teknik Üniversitesi IEEE Öğrenci Kulübü'nün "Fikrini Geleceğe Taşı" sloganıyla 7.'sini düzenlediği Yıldızlı Projeler Yarışması'na "Altın Sponsor" oldu. Türkiye’de Ar-Ge ve inovasyon kültürünün gelişmesi ve üniversite öğrencilerinin projelerinin hayata geçmesi konusunda destek olmak amacıyla düzenlenen yarışmada, 4 ayrı kategoride 73 farklı üniversiteden 262 proje yer aldı. Yarışmada dereceye giren eserler, YTÜ Davutpaşa Kampüsü Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen bir törenle ödüllendirildi. Törene YTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek’in yanı sıra paydaş kurumların temsilcileri ile çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.
Yıldızlı Projeler Yarışması “Elektrik, Yenilenebilir Enerji Kaynakları, Enerji Verimliliği ve Kalitesi”; “Mekanik, Mekatronik, Robotik ve Otomasyon Uygulamaları”; “Bilişim, Elektronik, Telekomünikasyon ve Yazılım Uygulamaları” ve “Sağlık, Gıda, Biyoteknoloji, Kimya ve Malzeme Uygulamaları” kategorilerinde yapıldı. 
25 Mayıs 2015 tarihindeki finalde projelerin değerlendirmesini Sanayi ve Bilim Kurulu beraber yaptı. Üniversitelerin gözde akademisyenlerinden oluşan Bilim Kurulu ve başarılı sanayicilerden oluşan Sanayi Kurulu sayesinde üniversite-sanayi işbirliği somutluk kazandı. 
“Elektrik, Yenilenebilir Enerji Kaynakları, Enerji Verimliliği ve Kalitesi” kategorisinde, geliştirdiği “Su Tasarrufu Cihazı” ile Zirve Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi Enver Çağrı Yıldırım birinci seçildi. Yıldırım, 7 bin TL değerindeki ödülünü Wilo Bina Teknolojileri Satış Müdürü Alp Yılmaz’ın elinden aldı.
Aynı kategoride ikincilik ödülü “Rüzgar Türbini Uygulamalarında Daimi Mıknatıslı Senkron Generatör Tasarımı” ile Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nden Furkan Burak Kantar, Hacı Dedecan ve Yunus Denizhan’a verildi.  
Üçüncülük ödülüne ise “Smart Bin Akıllı Çöp Kutusu” cihazıyla Düzce Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden Sezer Güngör, Mustafa İrişik, Süleyman Usluer ve Ahmet Atılgan layık görüldü.

29 Haziran 2015

Geri