Haberler

Grundfos, İzmir MMO Enerji Yöneticiliği Eğitimi'ne Destek Verdi

Enerji verimliliği söz konusu olduğunda, pompaların enerji tüketimini azaltmada büyük bir potansiyel taşıdıkları biliniyor. Grundfos Pompa, bu potansiyeli daha etraflıca tartışmak ve sektörel bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaşmak için Enerji Yöneticiliği Eğitimi'ne destek veriyor.

İzmir MMO eğitim sorumlusu Volkan Kazanç’ın koordine ettiği ve Kasım-Aralık 2014’te dört ayrı grubun katıldığı sertifika programında, pompa hidroliği yapısı ve pompalarda enerji verimliliği üzerine Grundfos Ege Bölge Müdürü Ahmet Demir eğitim verdi. 
Ahmet Demir, enerji yöneticisi adaylarına özellikle tesisat yapıları, yeni EUP yasaları ve pompalardan enerji tasarruf etme yollarını aktardı. Dünyanın enerjiye olan gereksinimi önlenemez bir hızla artarken, sürdürülebilir enerji politikalarının benimsenmesi ve yenilenebilir kaynaklardan enerji üretilmesi büyük önem taşıyor. Enerji verimliliğini ön plana çıkaran teknolojileriyle takdir toplayan Grundfos Pompa’nın ve Enerji Yöneticiliği Eğitimi gibi daha birçok başka uygulamaya liderlik eden MMO’nun bu işbirliği, sektörün enerji kaynaklarına olan bilincini artırmak yolunda atılmış önemli bir adım.

Geri