Haberler

Geleceğin Mühendis Adayları Standart Pompa'daydı

Standart Pompa, geleceğin mühendis adaylarını eğitim için ağırlayarak bilgi birikimini ve deneyimini aktardı.

İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Fakültesi öğrencileri ile Sakarya Üniversitesi Makina Mühendisliği ve Meslek Yüksek Okulu öğrencileri 1 Nisan ve 18 Nisan tarihlerinde Standart Pompa’yı ziyaret etti. 
Organizasyona katılan yaklaşık 100 öğrenci, önce Standart Pompa fabrikasını gezerek üretim süreçlerini yakından gördü. Genç mühendis adayları daha sonra aldıkları eğitimle firma ve sektör hakkında bilgi edindiler. Standart Pompa’nın “Yaşamı Koru” felsefesinin temelini oluşturan enerji verimliliği ve çevre bilinci konuları eğitimde özellikle dikkat çekilen noktalardı. 

Standart Pompa, MINEX 2015’te Madencilik Sektörüyle Buluştu
Standart Pompa, açılışını İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun yaptığı, 14-16 Mayıs 2015 tarihlerinde düzenlenen MINEX - Madencilik, Doğal Kaynaklar ve Teknolojileri Fuarı için İzmir’deydi. Bu yıl 6.’sı düzenlenen Fuar’da Standart Pompa temsilcileri, madencilik sektöründe kullanılan pompalar, madencilik sektöründe yer aldığı projeler ve kurdukları işbirlikleri hakkında bilgi verdi.
Sıvıların transferinde akıllı çözümler sunan Standart Pompa’nın madencilik sektörünün ihtiyaçlarına yönelik ağır işler için tasarladığı pompalar, güçleri ve dayanıklılıkları ile zorlu şartlarda sorunsuzca çalışıyor. Cevherin çıkarılmasından rafinasyonuna kadar birçok adımda Standart Pompa ürünleri yüksek performanslarıyla güvenle kullanılıyor.

Geri