Haberler

Schneider Electric, Hannover Messe'de Yeni Akıllı Şebeke Teknolojisini Tanıttı

Enerji yönetimi global uzmanı Schneider Electric, Hannover Messe 2015'te OG dağıtımı alanındaki yenilikçi çözümlerini sergiledi.

Bu yenilikçi yaklaşımla kamu hizmeti şirketleri, akıllı bir şebekeyle enerji değer zincirini daha etkin, esnek ve güvenli hale getiriyor.

Yönetilen transformatör: Minera SGrid
160 kVA - 1 000 kVA arasında yeni bir transformatör serisi olan Minera SGrid, kamu hizmeti şirketlerinin gerilim dalgalanmalarına uymalarını ve veri merkezleri ve endüstriyel süreçler gibi hassas yükler için enerji kalitelerini artırmalarını mümkün kılan özel bir ürün. Basit bir kuruluma sahip olan bu tak ve çalıştır transformatör ve yeni ve mevcut trafolara takılabiliyor. Uzaktan denetim özellikleri ile Schneider Electric ADMS denetim ve kontrol sistemine bağlanabiliyor. Bu da müdahale maliyetlerini azaltıyor ve varlıklar üzerinde tam kontrol sağlıyor. 

Yeni nesil orta gerilim şalteri: Premset
Bu yenilikçi, kompakt ve modüler vakumlu şalter tam bir teknolojik bir atılım. Daha önce düşünülemeyecek bir güvenlik, verimlilik ve kullanım kolaylığı sağlıyor. Premset, son derece kompakt ve modüler bir şekilde 2SIS teknolojisini kullanan ilk OG dağıtım şalteri. Akıllı şebeke için tasarlanmış olduğundan Premset, gelişmiş izleme ve kontrol ile daha yüksek verimlilik sağlıyor. Dahili haberleşme ve yerel iletişim ile besleyici otomasyonu, entegre akıllı ölçümle yük yönetimi, gelişmiş şalter izleme ile varlık yönetimi ve standart haberleşme protokollerinin kullanılması da dahil çeşitli yöntemlerle yüksek şebeke pik performansı sağlıyor.

Schneider Electric, ICCI’da Yerini Aldı
Schneider Electric, bu yıl 6-8 Mayıs tarihlerinde 21.’si gerçekleşen, Türkiye’de enerji sektörünün en önemli buluşma noktası olan ICCI Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı’nda da yerini aldı. Schneider Electric, ICCI 2015’te Yenilenebilir Enerji Çözümleri ve Saha Servis Çözümleri alanında geliştirdiği maliyetleri azaltan yenilikçi çözümlerini sergiledi. Schneider Electric, anahtar teslim projeleri ile otomasyon yönetimi ve işletme maliyetlerini büyük ölçüde azaltabiliyor. Ayrıca gelişmiş alarm, eş zamanlı bilgi sistemi ve raporlamayı kullanarak üretimi artıran detaylı maliyet analizi, kapasite ve hata bildirimleri ile gelecek yatırım planlarının tahmin edilmesine yönelik çözümler de Fuar’da ziyaretçilerle paylaşıldı.

Geri