Haberler

Wilo'dan Öğrencilere Pompa Sistemleri ve Enerji Verimliliği Eğitimi

Wilo, eğitim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Wilo, altı yıl önce bir "Pompa Eğitim Atölyesi" kazandırdığı Samandıra Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencilerinin mesleki gelişimine, 21 Ocak'ta düzenlediği seminerle katkı yapmaya devam etti.

Samandıra Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde düzenlenen seminere, “Tesisat” ve “İklimlendirme” bölümlerinde eğitim gören 40 öğrenci katıldı. Pompalar ile ilgili temel prensiplerin ele alındığı seminerde öğrenciler, pompa kesiti, pompa çarkı ve sızdırmazlık elemanlarını detaylı olarak inceleme fırsatı buldu. Pompa çalışma prensipleri, Wilo pompalarının sağladığı enerji verimliliği avantajları gibi konuların da gündeme alındığı seminerde öğrenciler, merak ettikleri konuları Wilo Türkiye Eğitim Sorumlusu Ayhan Umay’dan öğrenme imkânı buldu.

Yeni Wilo-Hi Serisi ile Dar Alanlar için Yüksek Performanslı Foseptik Tahliye Çözümleri
Kanalizasyon seviyesinin altında kalan bodrum katlarındaki WC, duş, lavabo ve çamaşır-bulaşık makinalarının atıksuyunu uzaklaştırmada kullanılan foseptik tahliye cihazlarına bir yenisi daha eklendi. 
Wilo’nun 2015 yılında satışa çıkaracağı yeni nesil ürünlerinden HiDrainlift 3 ve HiSewlift 3 ürünleri kullanıcıları için birçok avantaj sağlıyor. Son yıllarda villa, AVM, hastanelerde sıklıkla tercih edilen foseptik tahliye cihazları, karmaşık drenaj sorunlarına çözüm oluyor. Üç bağlantı olanağı ile Wilo-HiDrainLift ve Wilo-HiSewLift hidrolik montajında, otomatik kirli ve atıksu tahliyesi alanlarında hiç olmadığı kadar esnek. Kullanıcıya mümkün olan en yüksek verimlilik seviyesini sağlıyor ve yüksek güçlerine rağmen tasarruflu oluşuyla dikkat çekiyor. Domestik alanda kirli ve atıksuların giderilmesi amaçlı bu çözümler, kompakt bir tasarıma sahipler ve böylece müşteriye esnek hidrolik bağlantı olanakları ile kolay, az yer kaplayan bir kurulum sağlıyorlar. Aktif karbon filtresi sayesinde işletmenin kötü kokulardan arındırılması, kullanıcı konforunu da artırıyor.

Wilo, Ankara’da Söndürme Sistemlerini Anlattı
Wilo’nun, Türkiye’nin farklı bölgelerinde düzenlediği, sektöre yön veren eğitim seminerleri hız kesmeden devam ediyor. Son olarak Wilo’nun 19 Şubat 2015 tarihinde Ankara’da Rixos Grand Hotel’de gerçekleştirdiği seminerde, “Söndürme Sistemlerinin Tasarımı ve Uygulamaları” konusu masaya yatırıldı.
Seminer, Wilo Pompa Sistemleri Proje Yöneticisi Volkan Güven tarafından Wilo teknolojisinin sahip olduğu yangın ve söndürme sistemlerinin katılımcılara anlatılmasıyla başladı. İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Fakültesi Öğretim Üyesi ve TÜYAK Onursal Başkanı Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç’ın “Ateş, Su ve Pompa - Pompa Dairelerinin Tasarımı” başlıklı konuşmasında teknik bilgilerin yanı sıra ateşin ve yangının tarihsel gelişimi de ele alındı. Seminerde konuşmacı olarak yer alan yangın söndürme sistemlerinde uzman Etik Mühendislik’ten Dr. Kazım Beceren ise katılımcılara “Söndürme Sistemleri Tasarım Esasları”nı aktardı.

Wilo, “Suya Yön Veriyoruz” Kitabıyla Çocuklara Suyun Önemini Anlatıyor
Wilo, suyun verimli kullanılması konusunda farkındalık yaratmayı amaçlayan çalışmalarına bir yenisini ekledi. Hayatın kaynağı olan suyun önemini her platformda ifade eden Wilo, bu kez çocuklara seslenen bir kitap çalışması gerçekleştirdi. “Suya Yön Veriyoruz” adlı kitapta suyun vücudumuz, çevremiz, dünyamız için neler ifade ettiğine dair zengin bir içerik ve değerli bilgiler çocukları bekliyor.

Çocuklar Eğlenceli Deneylerle Dünya Su Günü’nü Kutladı
Wilo, 22 Mart Dünya Su Günü’nde düzenlediği etkinlikle, çocuklara hayatın kaynağı olan suyun önemini eğlenceli bilimsel deneylerle anlattı. İnteraktif ve uygulamalı programlarıyla çocukların hayal gücünü harekete geçiren Mad Science’ın işbirliği ile yapılan etkinlikte, su pompalarının çalışma prensipleri ve suyun doğadaki farklı halleri keyifli deneylerle anlatıldı. Başta çocuklar olmak üzere suya ve doğaya değer veren çok sayıda kişinin katıldığı etkinlikte, azalan su kaynaklarına ve temiz suyun önemine vurgu yapıldı.

Geri