Mitsubishi Electric Türkiye, WIN 2015'te, e-F@ctory'yi Tanıttı

Uluslararası bir buluşma noktası olan WIN Eurasia Metalworking 2015 Fuarı, 12-15 Şubat tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleşti.
Mitsubishi Electric, WIN Metalworking Fuarı’nda, fabrika otomasyonu ve CNC ürünlerini, fuardaki makine firmalarının stantlarında ziyaretçilere çalışır durumda sundu. Fuarda Mitsubishi Electric CNC ürünlerinin kullanıldığı çok sayıda takım tezgâhı, birçok farklı stantta boy gösterdi. Böylece son kullanıcı geniş bir ürün ailesine bağlı olan bu ürünleri doğal ortamlarında, çalışır durumda görme fırsatı yakalamış oldu.
Fuarının ikinci günü olan 13 Şubat’ta düzenlenen Robot Zirvesi’nde Mitsubishi Electric İş Geliştirme Müdürü Tolga Bizel de paneldeki yerini alarak, sunumunu gerçekleştirdi. Robot Zirvesi’ndeki konuşmasına iQ Platform ve e-F@ctory sunumuyla başlayan Bizel, bu simülasyon süreçleriyle ilgili bilgiler verdi. Bizel, “Yeni nesil, bütün fabrika hattını sanal olarak gezebilecek. Geriye dönerek, her bir parçanın çalışıp çalışmadığını kontrol edebilecek ve geriye doğru mühendislik yapabilecek. Onlar artık kendi dünyalarında sanal üretim yapılabilecek ve tüm bunlar ortak bir platformda gerçekleştirilecek. Üretim makinesini simüle edip, çalışmasını ve kaynak kullanımını sanal ortamda test edebilecekler. Herhangi bir yerdeki elektronik cihaz değiştiğinde, ona bağlı sistem ve sisteme bağlı yazılımlar da değişecek. Tüm bu taleplere hazır olmamız gerekiyor. Biz Endüstri 4.0’a e-F@ctory diyoruz, onu destekleyen platformumuza da iQ Platform diyoruz. iQ Platform ile e-F@ctory’ye hazırız” diye konuştu.

IoT ve Endüstri 4.0’da İlerleme Kaydeden Mitsubishi Electric’ten 9 Milyon Dolarlık Tasarruf
Mitsubishi Electric ve Intel, nesne iletişimi (IoT) ve geniş kapsamlı veri analitikleri ile fabrika otomasyonu (FA) sistemlerini geliştirmek için işbirliğinde bulundu ve sonuçlar alınmaya başlandı.
Mitsubishi Electric ve Intel, Intel’in Malezya’da bulunan ve IoT’nin sağladığı avantajlara sahip üretim tesisinde uygulanacak pilot program üzerinde işbirliği yaptılar. Söz konusu pilot uygulama, gelişmiş ekipman çalışma süresi, yüksek gelir ve verimlilik, önleyici bakım faaliyetleri olanağı ve düşük aksam arıza oranı ile sonuçlandı. Pilot program sonucunda Intel’in, maliyet önleme ve gelişmiş karar verme mekanizmaları sayesinde 9 milyon dolar tutarında tasarruf yaptığı kaydedildi. Mitsubishi Electric ve Intel, 2015 yılında ürünün kullanıma sunulmasını amaçlıyor. 

Geri