Deniz Mühendislik, IFAT Eurasia'da Mikro Disk Filtrelerini Sergileyecek

Deniz Mühendislik, Türkiye'de ilk ve tek üreticisi olduğu Mikro Disk Filtre ürününü, katılacağı IFAT Eurasia 2015 Fuarı'nda sergileyecek.
Atıksu ve İçmesuyu arıtma tesisi çıkışlarında, su kalitesini arttırmak veya UV dezenfeksiyon öncesi dezenfeksiyonun verimini artırmak için kullanılan “Mikro Disk Filtreler”, sahip oldukları mikro gözenekli polyester elekler sayesinde, 10 mikrondan büyük, suda askıda veya yüzer halde bulunan katı partiküllerin filtrasyonu prensibine göre çalışıyor. 
İlave bir pompaja gerek kalmadan, hamsu kendi cazibesi ile üniteye giriyor ve yine kendi cazibesi ile diskler arasından filtre ediliyor. Maksimum 1.500 m³/h kapasiteye kadar tek bir ünitede suyun filtrasyonu gerçekleşiyor.
Kum filtrelerin alternatifi olarak düşünülen “Mikro Disk Filtreler” yüzde 90’a varan işletme enerjisi ve yüzde 50’ye varan yatırım maliyet ekonomisi sağlıyor. İstenilen kapasitelerde, betonarme yapıya uygun veya komple çelik tanktan imal edilebilmesi, filtre yıkama suyu olarak çıkış suyunun kullanılması sistemin en belirgin avantajları. Sistemin giriş ve çıkışına entegre edilmiş seviye fark ölçerler sayesinde elekler  tıkanmadan yıkama sistemi devreye girerek periyodik bakım ihtiyacı minimum düzeyde tutuluyor. 
Sistem komple paslanmaz çelikten olabildiği gibi, disk grubu, yüksek dayanım ve mukavemeti olan ABS malzemeden de imal edilebiliyor. Elek kısmı polyester bezden veya paslanmaz malzemeden olabiliyor.
Deniz Mühendislik IFAT Eurasia Fuarı’nda D-104 numaralı standda yer alacak.

Geri