Haberler

Metrans'tan Pompa Bakımı Eğitimi

Akışkan sıvı transferi uygulamalarında kullanılan tüm endüstriyel pompalar ve tamamlayıcı ekipmanlar konusunda öncü firmalardan Metrans, Borusan firmasının mekanik bakım departmanı çalışanlarına "Pistonlu Yüksek Basınç Proses Pompaların Bakımı" konulu seminer düzenledi.

Seminer, 25 Aralık 2014 tarihinde METRANS’ın Dilovası İMES OSB içindeki binasında gerçekleştirildi. Borusan firmasının Mekanik Bakım Ekibi’nde boruların testini gerçekleştiren operatörlerin ve hat işletme sorumlusunun katıldığı seminere, Uraca Yüksek Basınç Proses Pompaları hakkında genel bilgi verilerek başlandı. Daha sonra pistonlu pompaların çalışma prensibi ve pompaların işletilmesi sırasında dikkat edilmesi gereken hususlar ele alındı. Tam gün süren seminerde, Metrans Bakım ve Yenileme Merkezi’nde Uraca pompa üzerinde çalışılarak, katılımcılara önemli yedek parçaları yakından görme ve inceleme fırsatı tanındı. 
Eğitim sonrası katılımcılar, seminerin öğretici olduğunu, tesisin modern ve servis-bakım için ideal olduğunu belirterek seminere katılmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Borusan çalışanları tarafından, özellikle pompa üzerinde yapılan çalışmanın çok faydalı olduğu vurgulandı.

Metrans’ın uzun yıllardır Türkiye distribütörü ve servis-bakım sağlayıcısı olduğu Uraca firmasının ana faaliyet konusu, yüksek basınçlı pistonlu pompalar ve yüksek basınçla yıkama sistemlerinin tasarımı ve üretimi. Yüksek basınçlarda güvenilir işletim sağlayan Uraca pompaları, ayrıca prosese uygun olarak zengin aksesuar çeşitleri sunuyor. Dizel, elektrik ve hidrolik tahrik ünitesi seçenekleri, taşınabilir ünite seçeneği ve tam otomatik kontrol ile ihtiyaca özel sistemler temin edilebiliyor.

Uraca marka pistonlu yüksek basınç proses ve temizleme pompaları boru üretimi, çimento, demir-çelik, dökümhane, endüstriyel temizlik, enerji, gemi/tersane, gıda, gübre, ilaç, jeotermal, kâğıt, kimya, makina konstrüksiyon, off-shore platform, petrokimya, plastik ve kauçuk, rafineri, su altyapı, tekstil, yağ, yapı güçlendirme (rehabilitasyon) ve daha bir çok sektörde kullanılıyor.

Geri