Schneider Electric, EVF 2015'te Enerji Verimliliği Çözümlerini Tanıttı

Enerji yönetimi uzmanı Schneider Electric, 14-17 Ocak'ta 6.'sı düzenlenen Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı'na katıldı.
Firma, WOW Convention Center’da gerçekleştirilen EVF 2015’te en yenilikçi sürdürülebilir enerji çözümlerini tanıttı. Fuarın açılışını yapan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Schneider Electric standına uğrayarak yetkililerden enerji verimliliği ve sürdürülebilir enerji konularıyla ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. 
Enerji verimliliği konusunda yenilikçi ürün, teknoloji ve uygulamaların tanıtıldığı bir platform olan fuarda Schneider Electric, sürdürülebilir bir gelecek sağlanmasına hizmet eden Enerji Üniversitesi’ni, Enerji Verimliliği Danışmanlık hizmetlerini (Enerji yönetimi ve ISO 50001 danışmanlığı, enerji etüdü, verimlilik artırıcı proje danışmanlığı, enerji servis büro, talep tarafı yönetimi vb.) ve Enerji İzleme Sistemleri (Yerinde ve uzaktan enerji izleme sistemleri)’ni ziyaretçilerin bilgisine sundu. 
Schneider Electric, enerji verimliliği sağlayan çözümleriyle kullanılan enerjiyi optimize ederek, tüm enerji tüketim noktalarını analiz ediyor ve potansiyel olarak yüzde 30’a kadar enerji tasarrufu sağlayabiliyor. Ayrıca Enerji Yönetimi Sistemi ile endüstriyel işletmelerde enerji performansını iyileştiriyor, farklı yöntemlerle enerji yönetimini etkin bir şekilde uygulayarak önemli derecede enerji tasarrufunu mümkün kılıyor.

“Enerji Çocuk Projesi” Öğrencileri Schneider Electric Standında
Milli Eğitim Bakanlığı ve Enerji Verimliliği Derneği’nin imzalamış olduğu protokol çerçevesinde başlatılan ve ülke genelinde 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerine enerji verimliliği bilinci kazandırmayı amaçlayan “Enerji Çocuk Projesi” kapsamında 21 ilden gelen öğrenciler Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’nda yer alan Schneider Electric standını ziyaret etti.

Geri