Haberler

Vacon, Türkiye'de

AC motor sürücüler konusunda dünyanın önde gelen üreticilerinden olan Vacon, Türkiye ofisini açarak pazardaki varlığını arttırmayı ve müşteri odaklı servis hizmetlerini güçlendirmeyi hedefliyor. Türkiye, Vacon'un kendi ofisi ile temsil edildiği 31. ülke olacak.

Vacon’un Türkiye’de kendi ofisini açması, şirketin ülkedeki gücünü daha da arttırmaya yönelik kararlılığının açık bir işareti. AC motor sürücüler alanında Türkiye pazarı son derece yüksek bir büyüme potansiyeline sahip. Vacon için Türkiye’deki başlıca iş alanları; çimento, maden, demir çelik, petrokimya gibi sanayi sektörleri, enerji, su ve atıksu gibi altyapı sektörlerindeki motor kontrol uygulamaları, gemiler için elektrik tahrik sistemleri, güneş enerjisi çözümleri ve elektrik motorunun olduğu hemen her alandaki enerji verimliliği uygulamaları olacak.
Vacon Türkiye’nin Genel Müdürü Emre Gören, “Vacon, güçlü distribütörü, sahada yıllardır çalışan ürünleri ve 7/24 destek kapasiteli teknik servis organizasyonu ile zaten uzun yıllardır Türkiye’de mevcuttu. Bundan sonra, kendi ofisimizle birlikte pazardaki varlığımızı güçlendirerek, müşterilerimize ve iş ortaklarımıza daha yakın olacağız” dedi.
Pazardan daha hızlı büyümeyi hedeflediklerini sözlerine ekleyen Gören, “Kendi ofisimizle Türkiye’de bulunmanın, büyüme stratejimizi destekleyeceğine ve Vacon’un marka bilinirliğini güçlendireceğine inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Geri