Ürün ve Röportaj

Seviye Ölçüm ve Tespiti için MicrolevelDURKO Endüstri Ürünleri A.Ş., seviye ölçüm ve tespit cihazlarından oluşan Microlevel markasını 2013 itibariyle hayata geçirmişti.

Satış sonrası destek olanakları ve kolay kullanım özellikleriyle son teknoloji kullanılarak üretilen Microlevel ürünleriyle ilgili bilgiyi, MicroLevel Satış Yöneticisi Hakan Sözmen’den aldık...


Kasım 2014 / Sayı: 76

Su&Çevre: Microlevel hakkında bilgi alabilir miyiz?

Hakan Sözmen: Microlevel, Durko olarak yarattığımız bir marka. Microlevel ürün portföyünde seviye ölçüm cihazları, seviye switchleri ve kontrol cihazları bulunuyor. Kullanıcı dostu ve Türkçe menülü bir ürün grubu. Microlevel cihazlar iyi çalışmalarının yanında estetik görünüme de sahipler. Uygulama ve cihaz konfigürasyonu tamamen müşterinin talebine göre belirleniyor. Cihazın yazılımı ve kullanma kılavuzu sürekli geliştiriliyor. Cihazlara uzaktan erişim de yapılabiliyor. İngilizce bilmeyenler için cihazların Türkçe menüsü büyük bir avantaj sağlıyor. İki yıl garantili olan Microlevel ürünleri oldukça da hesaplı. Bazı ürünlerde rakip firmaların fiyatına yakın, bazı ürünlerde ise yarı yarıya daha uygun.
Katı veya sıvı her türlü seviyenin ölçülmesi gereken her yerde Microlevel kullanılabiliyor. Microlevel seviye ölçüm cihazlarının hepsine entegre edilmiş bir debi programı da var. Microlevel, ülkenin ileri gelen birçok kurumsal firmasında tercih ediliyor. Çok yeni bir marka olduğundan pazarlama faaliyetlerimiz devam ediyor. Fuarlara katılıyoruz. Bu süreçte yavaş ve emin adımlarla ilerliyoruz. 

Su&Çevre: Bazı Microlevel ürünlerinin özelliklerini öğrenebilir miyiz?

Hakan Sözmen: MICROPULS 51, özellikle agresif sıvıların zor şartlar altında ölçümü için ideal bir sensör. Elektronik yükselticisi zor şartlar için yapılandırıldı. Bu sayede MICROPULS 51 özellikle zorlu sıvılarda, asit, kostik gibi agresif maddelerde, her türlü kimyasal karışımlarda ve benzeri tüm sıvılarda 30 metreye kadar ölçüm yapabilen en kullanışlı sensörlerden birisi.
  
MICROPULS 71 radar sensör, dünyanın ilk anten sıyırma sistemine sahip radar sensörü. Dışarıda proses flanşı üzerinde konumlandırılmış tam kapalı DC elektrik motoru ve içeride anten yüzeyine temas eden bir bıçak sistemi sayesinde hava ile temizlemenin bile mümkün olmadığı ağır şartlarda mükemmel bir temizleme sağlıyor. Temizleme motorunun çalışma ve durma süresini özel bir elektronik sürücü tanımlıyor. Prosesin gerektirdiği şartların durumuna göre temizleme işleminin süresini, dip siviçler üzerinden operatör belirliyor. Bu sayede durmaması gereken önemli proseslerde iş kaybının önüne geçilerek bakım için ilave zaman harcanmıyor. MICROPULS 71 özellikle agresif ve yoğun sıvıların, yapışkan ve toz besleme sistemleri ile birlikte kullanıldıkları çözelti tanklarında, toz ürünlerin buharla birlikte yüzeylere yapıştığı zorlu şartlarda temizleme ve sıyırma işleminin gerektiği durumlarda görev yapabilen en güvenli radar sensörlerden birisi. Elektronik yükselticisi de özellikle zor ölçüm şartları için yapılandırıldı. Bu sayede MICROPULS 71 özellikle zorlu sıvılarda, asit, kostik ve çözücülerde, tozların buharlı ortamlarda yapışkan hale geldiği çözelti tanklarında yüksek sıcaklıklı agresif maddelerde, her türlü kimyasal karışımlarda ve benzeri tüm yoğun sıvı ürünlerde 30 metreye kadar ölçebilen çok özel bir sensör.
MICROPULS 61, özellikle su ve atıksu tesislerinde, açık alanlarda, barajlarda, su kanallarında ve su havzalarındaki su seviyesinin tespiti için kullanılabilen IP 68 yüksek sızdırmazlık standartlarına sahip bir radar sensör. Ayrıca seviyeden debi ölçümünün hesaplanabildiği bütün standart ve ölçüleri verilebilen kanallarda, çeşitli savaklarda debi ölçümü yapmaya uygun. Ölçüm için radar dalgaları kullanıldığından rüzgar, ortam gürültüsü, buhar, yağmur gibi dış etkenlerden bağımsız olarak ölçüm devamlılığını garanti ediyor. Elektronik yükselticisi zor şartlar için yapılandırıldı. Bu sayede MICROPULS 61 özellikle zorlu dış ortam şartlarında anten tipine uygun olarak 30 metre ve 70 metreye kadar ölçüm yapabilen en kullanışlı sensörlerden birisi.  
MICROFLEX 51, özellikle beton silolarda, sıvı veya katı ürünlerin ölçümünde kullanılabilen halatlı veya çubuklu versiyon kılavuzlu radar seviye sensörü. Yüksek silolarda özellikle 6 mm halat versiyon kullanılıyor. Özel talebe göre 8 mm halatlı olarak üretilebiliyor. 
MICROSON 551, özellikle sıvıların kolay proses şartları altında 4 metreye kadar ölçümü için uygun. Küçük boyutlarda aşırı buhar, nem ve basınç olmayan depolama tanklarında, aşırı rüzgar almayan dış ortamlarda sorunsuz kullanılabiliyor. Özellikle arıtma tesislerinde ve havuzlarında en çok tercih edilen pratik ultrasonik seviye ölçüm sensörüdür.
MICROSON 553 ise sıvıların kolay proses şartları altında 15 metreye kadar ölçümü için uygun. Orta boyutlardaki aşırı buhar, nem ve basınç olmayan depolama tanklarında, aşırı rüzgar almayan dış ortamlarda sorunsuz kullanılabiliyor.

Durko Endüstri Ürünleri A.Ş.’den Grundfos Satış Yöneticisi Cüneyt Arslan 
“Dünya devi markaların temsilcisiyiz”


“Sektördeki ihtiyaçları ve potansiyelleri öngörerek gereksinimleri karşılamak ve yön vermek üzere 1987 yılında kurulan DURKO A.Ş., su ve atıksu arıtımı, kimya, gıda, tekstil, üretim sanayi gibi mühendislik hizmetleri gerektiren alanlarda, ürün danışmanlığı, ürün tedarik montaj, servis destek hizmetleri ile belirlenen hedefler doğrultusunda ilkelerinden ödün vermeden büyüyen bir firma. Uzun yıllardır Grundfos (Alldos), WTW ve MJK gibi dünya devi markaların temsilciliğini yürütüyoruz ve bugüne kadar satış sonrası servis hizmetleri ve destek ekibimizin profesyonel yaklaşımı sayesinde markalar ile birçok başarılı projeye imza attık.”
“Durko’nun çevre sektöründe özel bir yeri var. Çünkü çevre henüz bir gündem maddesi değilken bile Durko bu alandaki en önemli tedarikçilerden birisiydi. Bu zamana kadar arıtma tesisi de kurmadık, proses işleri de yapmadık. Biz sadece alanında uzman olan bir ekipman tedarikçisiyiz ve bu alanda iddialıyız. Bugüne kadar yaptıklarımız da bunun teminatı.” 
“Son dönemde iki yeni markayı daha bünyemize ekledik. Biri Slovenya markası olan Kontrolmatik gaz klorlama sistemleri ve gaz klorlama cihazları. Bu sistem, daha ekonomik ve daha az bakım-onarım gerektiriyor. Ayrıca İtalyan markası olan Injecta’nın dozaj pompalarının da temsilciliğine başladık. Injecta, selenoid dozaj pompalarından başlayarak birçok farklı ürüne sahip. Injecta’nın özellikle dozajlama ve aksesuarları kısmına ağırlık veriyoruz. Seviye ölçüm ve tespit cihazlarından oluşan MICROLEVEL markasını ise 2013 itibariyle hayata geçirdik. Microlevel, satış sonrası destek olanakları ve kolay kullanım özellikleriyle oldukça talep görüyor.”

Geri