Haberler

Atıksu Arıtımı Uygulamalarında UF ve MBR Teknolojileri Konuşuldu

BYchim Kimya'nın Koch Membrane Systems firmasıyla birlikte düzenlediği "1. Evsel ve Endüstriyel Atıksu Arıtımı Uygulamalarında UF ve MBR Teknolojileri Semineri", 20-21 Kasım tarihlerinde Cevahir Otel İstanbul Asya'da yapıldı.

Özel sektör, kamu kurumları, belediyeler, akademisyenler ve OSB’lerin yoğun ilgi gösterdiği seminerde ilk gün ağırlıklı olarak UF membranları tanıtıldı. BYchim Kimya Genel Müdürü Yavuz Rodop’un açılış konuşmasından sonra Koch Membrane Systems EMEA Ticari Direktörü Jack Noble, firmasının mühendislik yaklaşımını anlatarak, Türkiye pazarını değerlendirdi. Proses ve Mühendislik Departmanı Yöneticisi Timo Rann ise ürünler ve saha uygulamaları hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Türkiye, Yunanistan, İspanya, Fransa Bölge Satış Sorumlusu Mathias Amor da PURON membranlarının uygulamalarını anlattı.


Seminerin ikinci gününde ise membran biyoreaktörlerin Türkiye’de uygulanışı ve hollow fiber membranlar tartışıldı. İstanbul Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Güçlü İnsel yaptığı sunumda, “membran biyoreaktörlerin evsel ve endüstriyel pilot ve gerçek tesis uygulamaları”ndan bahsetti. Gebze Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Bülent Keskinler ise seminerin kapanış konuşmasını yaptı. 53 firmadan 94 temsilcinin yer aldığı seminer, düzenlenen kokteylle sona erdi.

Geri