Haberler

Pakpen, Adana'da Tesisat Ustalarıyla Biraraya Geldi

Pakpen, Türkiye çapında düzenlediği tesisat ustalarına yönelik seminerlerinin 27.'sini Adana'da Anemon Otel'de gerçekleştirdi.

Pakpen’in Adana’daki iş ortağı Efes Yapı’nın da katkılarıyla gerçekleşen seminere, 300’e yakın tesisat ustası katıldı. Pakplast markasıyla alt yapı ve bina içi tesisat boruları üretimi yapan Pakpen A.Ş., 2011 yılından bu yana tesisat ustalarıyla buluşuyor. Şirket, bina içi tesisat borularında yeni teknolojileri, kaliteli bir üründe bulunması gereken özellikleri ve ürün uygulamalarında verimliliği artıran püf noktalarını aktarmak amacıyla seminerler düzenliyor. Bu kez Adana’da gerçekleştirilen seminere, Pakplast Üstyapı Boru Üretim Müdürü Ali Dural, Pakplast Üstyapı Boru Grubu Satış Müdürü Coşkun Öner ve Pakplast Üstyapı Boru Grubu Adana Bölge Yöneticisi Can Tuna katıldı.


Seminerde ürünler hakkında bilgi veren Pakplast Üstyapı Boru Üretim Müdürü Ali Dural, Pakplast PP boruların zehirli gaz içermediğine, özellikle de yanma esnasında insan sağlığı ve doğa için zararlı bir etkisi olmadığına dikkat çekti. Dural, şöyle devam etti; “Pakplast PP boruların darbelere ve depreme olan dayanımı ve kimyasallara olan direnci de oldukça yüksek. Sızdırmaz özelliklere sahip Pakplast PP borular, aynı zamanda 50 yıllık bir servis ömrüne de sahip.”
Pakpen seminerlerinde, tesisat ustalarına yönelik olarak yaşam koçu ve yönetim danışmanı İsmail Karasu da bir eğitim veriyor. Adana’da da gerçekleştirilen ve ustaların yoğun ilgi gösterdiği eğitimde İsmail Karasu, başarılı olmaya giden yolda atılması gereken adımları aktardı. Karasu’nun pozitif yaşam becerileri konusunda eğitimiyle renklenen seminere, ustaların ilgisi ise büyük oldu.

Pakpen, BIG 5 Dubai’de Körfez Yatırımcısıyla Buluştu
Pakpen, yapı ve inşaat malzemeleri sektörünün 35 yıldır kaplama, izolasyon, HVAC, banyo ve mutfak, çelik, su teknolojileri, kapı ve pencere gibi, hemen her dalını bir araya getiren BIG 5 Dubai Fuarı’nda, ürünlerini tanıttı. 17-20 Kasım 2014 tarihinde ziyaretçileriyle buluşan fuar, 1979 yılından bu yana inşaat sektöründe ürün tedarikçileri ile alıcıları buluşturuyor. 
Ortadoğu'nun en büyük inşaat fuarı olan BIG 5 Dubai’nin, her yıl 50 binin üzerinde ziyaretçi ağırladığı bilgisini veren Pakpen Dış Ticaret Müdürü Kadir Akyıldırım, fuar sayesinde Pakpen olarak Ortadoğu ve Körfez ülkelerinin yatırımcılarıyla buluşma fırsatı bulduklarını kaydetti. Pakpen’in kalite iddiasını yurtdışına taşımanın kendileri için öncelikli olduğunu vurgulayan Akyıldırım, yurtdışı fuarların bu hedeflerini gerçekleştirmede önemli bir rol üstlendiğini ifade etti. Pakpen’in, fuarda 36 metrekarelik stantla yer aldığını ve stantlarına duyulan ilgiden memnun olduklarını bildiren Akyıldırım, BIG 5 Dubai Fuarı’na bu yıl dördüncü kez katıldıklarını söyledi. Akyıldırım, fuarda PVC profil, alt yapı ve bina içi tesisat boruları ile sandviç panel ve izolasyon malzemelerini tanıttıklarını belirterek, şöyle konuştu: “Fuar sayesinde Körfez ülkelerinin müteahhit grupları, proje yöneticileri ve yatırımcılarıyla buluşma fırsatı yakalıyoruz. Arap ülkelerinden yatırımcılarının katıldığı fuar, söz konusu bölgede yeni alt ve üst yapı projeleri üstlenmemizin yolunu açıyor. Fuarın en önemli katkılarından biri de söz konusu ülkelerde marka bilinirliğimizin artması.”
Ortadoğu ve Körfez ülkelerinin, Pakpen’in ihracatında önemli bir payı bulunduğunu aktaran Akyıldırım, önümüzdeki süreçte, Azerbaycan başta olmak üzere komşu ülkelerde ve Körfez bölgesinde, Pakpen’in marka bilinirliğini ve ihracat payını artırmaya odaklanacaklarını söyledi.

Geri