Haberler

Mitsubishi Electric'ten Türkiye Pazarına Güven ve Büyüme Sinyali

Dünya genelinde yüz yirmi binden fazla çalışanı ile 42 ülkede faaliyet gösteren, 37 milyar doların üzerinde konsolide net satışa sahip dünya devi Mitsubishi Electric, Türkiye'ye gelişini kutladı.

Öncelikli pazar olarak gördüğü ve hızla büyüdüğü Türkiye’de 2015 mali yılında 270 milyon Türk Lirası ciro hedefleyen Mitsubishi Electric Türkiye, Ortaköy Four Seasons Otel’de bir açılış seremonisi düzenledi.

Mitsubishi Electric Türkiye’nin müşterileri, bayileri, partnerleri ve çalışanları ile birarada olduğu gecede, Türkiye’nin genç nüfusuna ve hızlı büyüme potansiyeline duyulan güven, inanç ve uzun yıllara dayanan Türk-Japon dostluğu mesajları verildi. İki ülkenin güçlerini birleştiren Mitsubishi Electric Türkiye, açılış töreninde, bu yeni başlangıcı kutlamak için Japonların “Kagami Biraki” olarak adlandırılan, geleneksel Sake Seremonisi’ni, Türkler için dost, sevgi ve birlik ocağı anlamına gelen dünyanın ilk ordu bandosu Mehter’in coşkusunu biraraya getirdi. Finalde ise Türkiye’den yöresel danslar eşliğinde renkli dakikalar yaşandı. 


Başkan Fujisawa etkinlik boyunca Türkçe konuştu
Açılış seremonisi boyunca tüm konuşmalarını Türkçe yapan Mitsubishi Electric Türkiye Başkanı Masahiro Fujisawa sık sık alkış aldı. Başkan Masahiro Fujisawa konuşmasında, Aralık 2012’de kurulan Mitsubishi Electric Türkiye’nin ağırlıklı olarak Fabrika Otomasyon Sistemleri ve İklimlendirme Sistemleri alanlarında faaliyet gösterdiğini ve bugünkü başarılarında müşterilerinin, bayilerinin ve partnerlerinin destek ve güveninin çok büyük payı olduğunu belirtti. 

Türkiye’ye duydukları güvenden bahseden Mitsubishi Electric Avrupa CEO’su Kei Uruma ise “Türk ekonomisi istikrarlı bir şekilde büyüyor. Buna ek olarak Türkiye’de nüfusun büyük bir bölümünü gençler oluşturuyor ve alım güçleri tutarlı bir şekilde artıyor” dedi. 

Mitsubishi Electric Global Stratejik Planlama ve Pazarlama Grup Başkanı Katsuya Takamiya da “Türkiye’de üretim ve tüketici pazarları genişliyor. Yapı, ulaşım, enerji ve diğer altyapı çalışmalarının da hızlı bir şekilde gelişeceği öngörülüyor. Şimdiden birçok şirketin Türkiye’ye yatırım yapmayı tercih ettiğini görüyoruz. Biz de 2012 yılından bu yana var olduğumuz Türkiye’de güçlü bir kararlılıkla faaliyet göstereceğiz. Geniş yelpazedeki lider teknolojilerimizin Mitsubishi Electric Türkiye’nin etkili çalışmaları ile birlikte Türkiye ekonomisine ve topluma pozitif katkıda bulunacağına inanıyoruz” şeklinde konuştu. 
Japonya İstanbul Başkonsolosu Keiji Fukuda, Mitsubishi Corporation Dubai Orta Asya ve Orta Doğu Yönetim Kurulu Üyesi Shigeaki Yoshikawa, Türk Tesisat Mühendisleri Derneği (TTMD) Başkanı Bahri Türkmen ve Endüstriyel Otomasyon Sanayicileri Derneği (ENOSAD) Başkanı Sedat Sami Ömeroğlu’nun da konuşma yaptığı Mitsubishi Electric Türkiye’nin açılış seremonisi, Japonya ve Türkiye’nin güç birleşimi olarak tanımlandı. 

Açılıştan sonra bayi toplantısı 
Açılış seremonisinden bir gün sonra Renaissance Polat Otel’de Mitsubishi Electric Türkiye Klima Sistemleri’nin bayi toplantısı gerçekleşti. “Şimdi Daha Güçlüsün” teması ile düzenlenen bayi toplantısında, Mitsubishi Electric’in sahip olduğu global gücün bayilerin sahip oldukları teknik bilgi ve hizmet anlayışıyla birleşerek çok daha güçlü bir yapı ile yola devam edileceği mesajı verildi.

Geri