Haberler

Mitsubishi Electric Türkiye'de Hızla Büyüyor

Dünya genelinde 120 binden fazla çalışanı ile 42 ülkede faaliyet gösteren, 37 milyar doların üzerinde konsolide net satışa sahip dünya devi Mitsubishi Electric, öncelikli pazar olarak gördüğü Türkiye'de hızla büyüyor.

2012 yılı sonunda Türkiye operasyonunu kuran Mitsubishi Electric, Marmaray projesinde ve Türksat 4A uydusunda kullanılan teknolojisiyle dikkat çekiyor. Genç bir nüfusa sahip Türkiye’de endüstrinin hızla büyüyeceğine ve bu noktada fabrika otomasyonuna ve enerji verimli teknolojilere olan ihtiyacın artacağına inanan Mitsubishi Electric, bu zorlu göreve adres olarak kendi teknolojisini gösteriyor.

Mitsubishi Electric Türkiye Başkanı Masahiro Fujisawa

2012 yılı sonunda Türkiye operasyonunu kurduktan kısa bir süre sonra fabrika otomasyonu alanındaki distribütörü Genel Teknik Sistemler (GTS) ile birleşen ve 2014’te 10 yılı aşkın süredir Türkiye’de klima distribütörü olan KlimaPlus’ı satın alan Mitsubishi Electric Türkiye’nin Başkanı Masahiro Fujisawa, “Geçtiğimiz yıl faaliyetlerimizi büyük ölçüde genişleterek güçlü bir büyüme sağladık. Hızla gelişen Türk endüstrisinin ileri teknoloji ile donatılmış fabrika otomasyonuna ve enerji verimli teknolojilere olan ihtiyacının artacağına inanıyoruz ve bu zorlu göreve, adres olarak kendi teknolojimizi gösteriyoruz. Mitsubishi Electric Türkiye olarak, fabrika otomasyonu ve iklimlendirme sektörlerindeki faaliyetlerimizin yanı sıra iletişim uyduları, asansör, güç kaynakları ve ulaştırma bağlantılı altyapı işlerine de destek veriyoruz. Türkiye’de özellikle Marmaray’da ve Türksat 4A uydusunda kullanılan teknolojimiz ile tanınıyoruz. Bu projelere ek olarak pek çok farklı sektördeki fabrika otomasyonu faaliyetlerimiz, çok sayıda prestijli yapıda tercih edilen iklimlendirme sistemlerimiz ve asansörlerimiz de dikkat çekiyor. Tüm bu gelişmelerin ışığında 2015 mali yılında 12 milyar Yen, yani yaklaşık 270 milyon Türk Lirası ciro hedefliyoruz. Türkiye’deki faaliyetlerimizi genişlettikçe ve markamızın varlığına güç kattıkça sağladığımız istihdamın da artacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Mitsubishi Electric Türkiye, MAKTEK 2014’te Yerini Aldı
Mitsubishi Electric Türkiye, MAKTEK Avrasya 2014’te, fabrika otomasyon bölümünün yeni çözümlerini ve yeni ürünlerini tanıtıp sektörle biraraya geldi.
Mitsubishi Electric Türkiye, her geçen gün Türkiye’deki etkinliklerini artırıyor. Bu artışın paralelinde, Türkiye’ye ithal edilen Mitsubishi Electric CNC kontrol üniteli takım tezgâh sayısı da her yıl artıyor. MAKTEK Avrasya 2014’te de çok sayıda Mitsubishi Electric CNC kontrol üniteli takım tezgâhı, fuarın her salonunda farklı ve güçlü makinecilerin stantlarında sergilendi.
Mitsubishi Electric ürünleri ve sistemleri; Atlas CNC, Tezmaksan, Arı Makine, Avrupa Makina, Baysel Makina, Cematek, Dener, Efmak, Ege Teknik, Ermaksan, İstanbul Makina ve Otomasyon, Karmetal, SMK Makine, Taimaksan, Uzay Makina, Yamakazi Mazak Turkey, Yuntes gibi birçok alanında uzman makine firmasının stantlarında yer aldı. 
Mitsubishi Electric Türkiye, ürünlerini tanıtmanın yanı sıra sistemleriyle de müşterilerinin yanında oldu ve hem katılımcılara hem de fuar ziyaretçilerine, Mitsubishi Electric Türkiye CNC ekibinin her türlü servis ve yedek parça ihtiyacına cevap verebilecek durumda olduğunu gösterdi.

Mitsubishi Electric’in Yeni Yıldızı: Yeni Jenerasyon M70VU Kontrol Ünitesi
Mitsubishi Electric’in fuardaki yıldız ürünü, M70VU kontrol ünitesiydi. Son üç yılda yaklaşık 2500 son kullanıcıya ulaşan M70VU kontrol ünitesi, sadece Mitsubishi Electric’in değil, pazarın da önemli çözümlerinden birisi durumunda. M70V kontrol ünitesinin yeni jenerasyonu olan ve M70VU olarak adlandırılan yeni nesil kontrol ünitesi, USB ara yüzü eklenerek makine yedeklerinin alınması ya da program alışverişinin birden fazla aygıtta kolaylıkla yapılabilmesini mümkün kılıyor. CNC takım tezgâhları için standart olarak sunulan fonksiyonlar ile bir önceki serinin devamlılığı sağlanırken, yeni eklenen standart fonksiyonlarla da kalite, verimlilik ve müşteri memnuniyeti bir sonraki adıma taşınıyor.

Geri