Haberler

ABB Alçak Gerilim Ürünleri, 2014 Seminer Programını Sürdürüyor

ABB Alçak Gerilim Ürünleri Bölümü, 18 Eylül Perşembe günü Şanlıurfa Nevali Otel'de başladığı 2014 seminer programını aralıksız sürdürüyor.

1 Ekim’de Bursa Sheraton Otel ve 2 Ekim’de Balıkesir Basri Otel’de gerçekleşen seminerlere yoğun katılım oldu. Bölge Müdürleri tarafından yapılan açılış konuşmaları ile başlayan seminerler teknik sunumlarla devam etti. Devre Kesiciler ve Yük Ayırıcılar Pazarlama Müdürü Hakan Güney, yeni nesil devre kesici Emax 2’nin teknik üstünlüklerini ve kullanım kolaylıklarını katılımcılarla paylaştı. 
Kontrol Ürünleri Ürün Müdürü Ozan Gültekin de AF serisi kontaktörler ile birlikte TF42 serisi termik, EF19&EF45 serisi elektronik termik röleleler ve MS serisi motor koruma şalterleri hakkında bilgi verdi. Gültekin, ayrıca ABB yumuşak yolverici ailesi kapsamında tanıtılan PSE serisi yumuşak yolvericilerin,  dünyanın ilk ve tek tork kontrole sahip, LCD ekranlı kompakt yumuşak yolvericisi olduğunu söyledi.
DIN Rayı Ürünleri, Ürün Müdürü Alper Çelebi ise otomatik sigortalar ürün gamı, açma karakteristikleri ve ürün seçimi, kaçak akım koruma rölesi tipleri, parafudurlar ve seçim kriterleri ile ilgili teknik bilgileri katılımcılarla paylaştı.


ABB Alçak Gerilim Ürünleri Pano Sistemleri Ürün Müdürü Taner Aksoy da 6300A’lik nominal akım taşıma kapasitesi, 105kA’lik (Icw) kısa devre dayanım kapasitesi ve IP65’e kadar çıkan koruma sınıfı sayesinde fabrika, konut, alışveriş merkezi, kamu binaları ve altyapı gibi sayısız alanlarda çözümler sunabilen ArTu AG Dağıtım Panosu’nu ve esnek yapısı, zengin boyut seçenekleri sayesinde farklı alanlardan optimum ölçüde faydalanılmasına olanak sunan, sağlam yapısıyla tüm zorlu koşullara dayanabilen IS2 ve SR2 Endüstri ve Otomasyon Panoları ile IP41 ve IP65 koruma sınıflarında, sıva altı ve sıva üstü montajına uygun ve 72 modüle kadar çıkabilen, endüstri, ticari bina veya konutlar gibi tüm farklı elektrik dağıtım sistemlerinde tek bir ürün serisi ile çözüm sunabilen System pro E comfort MISTRAL serisi dağıtım kutularını tanıttı.
ABB Alçak Gerilim Sistemleri Satış Mühendisi Yalçın Singör’ün Alçak Gerilim Pano sistemlerindeki en yüksek güvenlik ve koruma standardını sağlayan Endüstriyel tip MNS 3.0 pano sistemi ve her bir ünitedeki mikroişlemci kontrolü ile en son teknoloji Akıllı tip MCC panellerinin özellikleri ve üstünlüklerini anlattığı seminerlerde, Alçak Gerilim Sistemleri Servis Mühendisi Yusuf Yurtkuran, LVS servis ve bakım hizmetleri, bakım anlaşmaları, sistem yenileme ve revizyon hizmetleri hakkında bilgi verdi. 

ABB ve Philips Ticari Bina Otomasyonundaki Güçlerini Birleştiriyor
ABB ve Philips ticari binalar için bağlantılı aydınlatma sistemleri ve bina aygıt kontrolü entegrasyonunu basitleştirmek için bir iş birliğine gidildiğini duyurdu. Philips'in LED aydınlatma sistemlerindeki uzmanlığı ile ABB’nin bina otomasyonu bilgisi biraraya getirilerek sistem entegratörlerine, ticari bina sahiplerine, tesis yöneticilerine ve bu binalarda çalışanlara çeşitli avantajlar sağlanıyor.
İşbirliğiyle, Philips’in bağlantılı aydınlatma sistemi; aydınlatma, güneşlik, bina erişimi ve ısıtma-havalandırma-klima (HVAC) dahil olmak üzere, ABB’nin otomasyon yazılımına sorunsuzca entegre olabilecek. Böylelikle bir ticari ortamı tamamen kontrol altına alabilmek mümkün oluyor. ABB ve Philips’in bu çözümü sunmasıyla boş alanları yeniden yapılandırmak da artık daha kolay. 
Philips Lighting CEO’su Eric Rondolat konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Philips’in LED aydınlatması geleneksel aydınlatmaya kıyasla yüzde 80’e varan enerji tasarrufu sağlarken, konforlu ve daha verimli bir çalışma ortamı için yüksek kaliteli aydınlatma sunuyor. ABB, Philips ile birlikte enerji verimliliğini ve işlevselliği artırmak için en yeni teknolojiyi sunarak ve bu entegrasyonu daha kolay hale getirerek müşterilerini desteklemeye devam edecek.”
ABB’nin Alçak Gerilim Ürünler Departmanı Başkanı Tarak Mehta ise şunları ekledi: “Gelecekte tek bir tuşa dokunarak boş alanlar yeniden yapılandırılabilecek ve enerji tüketimi düşürülecek. ABB ve Philips, ticari binalarda bu teknolojinin sunulmasını kolaylaştırmak için basit, ölçeklenebilir bir çözüm sunmak üzere birlikte çalışacak.”

Geri