Haberler

Mitsubishi Electric Türkiye'den Eğitime Büyük Destek

Doğuş Üniversitesi (DOU) Endüstriyel Otomasyon ve Robot Teknolojileri Eğitim Merkezi, Mitsubishi Electric (METR) işbirliği ile kuruldu.

7 Ağustos Perşembe günü, Doğuş Üniversitesi Rektörlüğü’nde yapılan törende, laboratuvarda kullanılacak ileri teknoloji ürünleri, 6-eksenli endüstriyel robot, hareket kontrol üniteleri ve servo motorlar Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon İş Geliştirme Yöneticisi Tolga Bizel tarafından, Doğuş Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdullah Dinçkol’a teslim edildi. Robot teslimlerinin gerçekleştirildiği günde, aynı zamanda Doğuş Üniversitesi Endüstriyel Otomasyon ve Robot Teknolojileri Eğitim Merkezi ile ilgili protokol de imzalandı.


Böylece, yaptığı uygulamalar ve çözümlerle öne çıkan Mitsubishi Electric Türkiye Temmuz ayında Bursa Teknik Üniversitesi’nde kurduğu eğitim merkezinden sonra Doğuş Üniversitesi’nde de yeni bir eğitim merkezi kurarak, eğitime de büyük önem verdiğini bir kez daha göstermiş ve fabrika otomasyon alanındaki atılımlarını eğitim alanına da taşımış oldu.

Dünyada mekanik, elektronik ve robotik teknolojinin işbirliğiyle gerçekleştiğini söyleyen Rektör Dinçkol, “Bu işbirliği, hem eğitim ihtiyacımızı karşılayacak, hem de sanayideki değişik sektörlerde bizim sertifika eğitimi ya da bizim meslek geliştirme eğitimi vermemizi sağlayacak. Ayrıca öğretim görevlisi ve Mitsubishi Electric Türkiye’nin değerli uzmanlarıyla, yazılım geliştirme ve bu sektörün önemli aktörlerinden biri olmamızı sağlayacak. Bu işbirliğinin hem üniversitemize, hem de METR’e çok yararlı olacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmasında, gençlerle birlikte omuz omuza çalışmayı, onlara uygulama alanında bir şeyler öğretebilmeyi hedeflediklerini söyleyen METR İş Geliştirme Yöneticisi Tolga Bizel ise şunları söyledi: “Buradaki amaçlarımızdan en önemlisi, yetişmiş insan kaynağına katkıda bulunmak. Biz de bunu yaparken kendi paydaşlarımıza, Doğuş Üniversitesi’nin eğitim geçmişinden ve tecrübelerinden faydalanarak bir çeşit sertifika programı uygulamak arzusundayız. Genç arkadaşlarımıza katkıda bulunmak istiyoruz. Sanayide yapılan birçok projemizde de, burada yetişmiş arkadaşlarımıza görev vermek istiyoruz. Onlarla beraber omuz omuza çalışmak istiyoruz.”

Mitsubishi Electric Türkiye, Bursa Teknik Üniversitesi’ne Eğitim ve Bilgi Merkezi Kazandırdı
Mitsubishi Electric Türkiye’nin Bursa Teknik Üniversitesi’ne kazandırdığı eğitim ve bilgi merkezi, 17 Temmuz Salı günü BTÜ Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle açıldı.
Açılışa Mitsubishi Electric Tür-kiye’den Ürün Geliştirme Müdürü Tolga Bizel ve Robot Mühendisliği Bölümü Yetkilisi Necmi Ömerdedeoğlu katılırken, Bursa Teknik Üniversitesi’nden de rektör Prof. Dr. Ali Sürmen, Doğa Bilimleri Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Kopmaz ve birçok önemli konuk katıldı.
Mitsubishi Electric eğitim ve bilgi merkeziyle, sistem partnerlerinin organizasyon, çözüm ve yetkinlik kalitesini geliştirecek eğitim süreçleri oluşturmayı, bu süreçler sonunda seviyelerini belgeleyerek paydaşlarının ve müşterilerinin en üst düzeyde ürün, hizmet ve çözüm alabilmeleri için sürdürülebilirliği sağlamayı, BTÜ içinde bir uzmanlık programı geliştirecek bir bilgi merkezi oluşturmayı ve BTÜ öğrencilerinin bu merkezde yıl boyunca aldıkları mesleki derslerinin deneysel çalışmalarını yapabilecekleri bir yapı oluşturmayı hedefliyor.

Geri