Haberler

Mitsubishi Electric Türkiye'nin Sektörel Basın Buluşması, Boğaz'da Gerçekleşti

Türkiye'de birinci yılını dolduran Mitsubishi Electric Türkiye, Haziran ayında Boğaz'da düzenlediği yemekte, basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Mitsubishi Electric Türkiye Başkanı Masahiro Fujisawa, basın buluşmasında yaptığı konuşmada, geride kalan bir yıl içinde Mitsubishi Electric Türkiye’nin fabrika otomasyonu, uydu, asansör ve klima alanlarındaki çalışmalarını artan verimle sürdürdüğünü belirterek, yapılan çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi: “Fabrika otomasyonu konusunda, Türkiye’deki en dikkat çekici projelerden biri olan ve İstanbul’daki iki yakayı birleştiren ‘Marmaray Tünel Projesi’nin havalandırma sistemlerinden sorumlu olduk. Bunun yanı sıra, Türkiye’de önemli birçok projeye de dâhil olmuş durumdayız. Bunlardan biri, uzayla ilgili faaliyet kolumuz. Mart 2011’de Turksat 4A ve 4B’nin üretimi için sözleşme yapmıştık. Şimdiki beklentimiz, bu uyduların önümüzdeki yıl içinde fırlatılması yönünde. Türkiye’nin yayın ve internet sistemlerine katkı sağlayacak bu projeleri daha çok destekleyeceğiz.”


“Türkiye’nin gelişmeye devam edeceğine inanıyoruz. Ek olarak, otomobil, elektronik ürünler gibi Türk ihraç mallarının üretim endüstrileri de gelecekte daha fazla genişlemeye devam etmelidir. Fabrika otomasyonunun üretimin temel bileşeni olmasından dolayı, Türkiye’nin fabrika otomasyonundaki gelişimine, Asya pazarında ilk sırada olmamızı sağlayan fabrika otomasyonu konusunda sahip olduğumuz teknolojilerle katkıda bulunmak istiyoruz. Kısa vadede satış ağımızı genişletiyoruz. Bu bağlamda Konya ve Denizli’deki yeni satış kollarımızı eylül ayında kurduk. Şu anda, fabrika otomasyonu konusunda Asya pazarında lideriz. Japonya’da ise PLC pazarının yüzde 60’dan fazlasını ve birçok üründe liderliği elimizde bulunduruyoruz. Türkiye’deki pazar oranımızı artırmak için ise ürünlerimizin sahip olduğu bu yüksek kaliteyi buradaki müşterilerimize anlatabileceğimizi ve her geçen gün daha fazla müşteriyle güvene dayalı bir ilişki geliştirebileceğimizi umuyoruz.”

Geri