Haberler

Schneider Electric, Sivil Toplum Örgütlerini İş Dünyasıyla Buluşturdu

Schneider Electric, iş dünyası ve sivil toplum örgütleri arasındaki işbirliğini geliştirmek amacıyla "STÖ/İş Hayatını Birlikte Geliştirme-Sosyal Girişimcilik" konulu bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıda, aralarında gönüllü dernek ve kuruluşların temsilcileri, iş gücü üyeleri, büyük şirketler, okullardan gelen işbirliği programları yöneticileri ve gazetecilerin de bulunduğu 200’den fazla konuğun katılımıyla iş hayatı ve sivil toplum örgütleri arasındaki ortaklıkları geliştirmenin yolları tartışıldı.
Schneider Electric Sürdürülebilirlik Kıdemli Başkan Yardımcısı Gilles Vermot Desroches, toplantıda yaptığı konuşmada, etkinlik sayesinde birlikte nasıl çalışılacağını öğrenmek için gönüllü kuruluşların vizyon ve yöntemleri, iş dünyasının hırsı ve kamu kuruluşlarının yüzleştiği zorlukların biraraya getirildiğini ifade etti. Desroches, “Her şeyden önce hedef, insanlığın günümüzde ve gelecekte karşılaştığı büyük sorunlar için somut ve uzun vadeli çözümler bulmaktı. Bu münazara, Schneider Electric’in BipBop enerji erişim programı veya Filipinler’deki tayfunun ardından Gawad Kalinga ile yakın zamanda gerçekleştirilen eylem ortaklığı gibi iş hayatı ve STÖ’ler arasında işbirliğini geliştirmeye yönelik girişimleri doğrultusunda düzenlendi” dedi.


Schneider Electric ve Vigilent, Veri Merkezi Ortaklığı için El Sıkıştı
Schneider Electric, yatırımda hızlı geri dönüşü sağlayan, operasyonel bilgiyi artıran ve Cooling Optimize modülü sayesinde termik riskini en aza indiren “Vigilent” ile veri merkezi işletim ortaklığı üzerinde anlaştı.
Schneider Electric, Veri Merkezi Altyapı Yönetimi (DCIM) teklifi ve Veri Merkezleri için StruxureWare™ teknolojisi için geliştirilen yeni bir modülle soğutmayı optimize ediyor. Bu özellik, yöneticilerin operasyonlar üzerindeki kontrolünü artırarak veri merkezlerinin sıcaklık ve hava akışı ile ilgili sorunlarını otomatik olarak düzeltebiliyor. StruxureWare™ teknolojisinde, akıllı izleme ve analiz becerilerinin yanı sıra kapalı devre kontrol kullanılıyor.

Schneider Electric’ten, Linkedin’deki İş Ortaklarına Web Semineri
Schneider Electric, profesyonel kariyer ağı Linkedin’deki satıcı grubunun üyelerine veri merkezi eğitimi vermek için çevrimiçi bir web semineri düzenledi. Schneider Electric, EMEA, Çevrimiçi ve Çoklu Kanal Yöneticisi Joerg Russwinkel, çevrimiçi satış topluluklarının 2 bin 500 üyeyi aştığını belirterek, “Düzenlediğimiz eğitim programları, üyelerimize değer katmaya devam etmemizi sağlıyor. Schneider Electric olarak, ilişkilerimizde daha fazlasını elde etmek için imkanlar yaratıyoruz” dedi.
19 Mayıs 2014 tarihinde düzenlenen İlk web semineri, 14 veri merkezi analiz aracı ve 100’ün üzerinde tanıtım yazısıyla tüm satıcıların kullanımına açık olarak gerçekleşti.

Schneider Electric, Magic Quadrant Raporunda Zirvede
Schneider Electric, Gartner Inc.’in hazırladığı Magic Quadrant raporunda “Gelişmiş Dağıtım Yönetimi Sistemleri (ADMS)” lideri olarak gösterildi. Bilgi teknolojisi sektöründe rekabet karşılaştırmaları yapan en güvenilir kaynaklardan biri olan Magic Quadrant, raporları, pazarlar ve tedarikçilerin yönlerini ve olgunluğunu gösteren derinlemesine analizlerle ve görsellerle sunuyor. Schneider Electric, sektörün olgunluğunu ve pazarın istikrarını yansıtan ilk ADMS Magic Quadrant raporunda lider olarak zirvede yer aldı.

Schneider Electric Yılsonu Hedeflerini Şimdiden Aştı
Schneider Electric’in 2014’ün ilk üç aylık dönemine ait finans dışı sonuçları gelecek için umut veriyor. Gezegen ve Toplum Barometresi ile her üç ayda bir rapor edilen 14 göstergede Schneider Electric’in hayli olumlu bir performans elde ettiği dikkat çekiyor. 
2014’ün Mart ayı sonunda 8,04/10 puana ulaşan Barometre, Schneider Electric’in gelişmeye devam ettiğini ve yıl sonu hedefine 2014’ün ilk üç aylık döneminde ulaştığını ortaya koydu. 2014 yılının ilk üç aylık döneminde 14 göstergeden 12’si, toplam barometre puanını yükseltti. 
Ayrıca Schneider Electric’in, Energy Action programı sayesinde yüzde 9,2 enerji tasarrufu sağlayarak, enerji bazında üç yıllık hedefine yaklaştığı görüldü.

Geri