Haberler

HAUS, 60. Yılını Kutluyor

Hakkı Usta Makine olarak faaliyetlerine Aydın'da 1954 yılında başlayan HAUS Santrifüj Teknolojileri, bu yıl kuruluşunun 60. yılını kutluyor.

32 bin metrekare alana kurulu fabrikasında 335 çalışanıyla faaliyet gösteren ve batıda Şili’den doğuda Endonezya’ya kadar ihracatta 33 ülkeye ulaşan HAUS, tüm dünyada distribütörlük ağını genişletiyor.
Geçen 60 yıl içerisinde, şirketin varlığına inanan ve emeği geçen herkese teşekkür eden HAUS Santrifüj Teknolojileri Genel Müdürü Hakkı Gözlüklü, “Yıllar içinde şirketimizin gelişimini ve değişimini bilenler olarak atacağımız adımlarda yarattığımız değerleri koruyarak ve var olan şirket kültürünü yeni gelen çalışma arkadaşlarımıza yayarak belirlemiş olduğumuz, dekantör ve saparatör konusunda dünya lideri olma hedefine ulaşacağız. Yolumuz uzun ama heyecanlı” dedi. 60. yıl kapsamında şirket çalışanlarıyla bir kutlama yapan HAUS, Eylül ayında kurumsal dergisi inHAUS’un 60. yıl özel sayısını yayınlayacak.


HAUS, IFAT Fuarı’nda Yoğun İlgi Gördü
HAUS, 5-9 Mayıs 2014 tarihinde Münih’te gerçekleşen IFAT Fuarı’na katıldı. 59 ülkeden 3 bin 81 firmanın katıldığı fuara, 170 farklı ülkeden 135 bin ziyaretçi geldi. HAUS, Atıksu arıtma firmalarının bulunduğu A1 salonunda dekantörleri ve standıyla dikkat çekti. DDE Serisi çevre uygulamaları dekantörlerini sergileyen firma, ziyaretçilerin yoğun ilgisini gördü. Fuara Hollanda’da kurduğu kendi şirketi olan HAUSEUROPE B.V. çalışanları ile de katılım sağlayan firma için Almanya aynı zamanda distribütörleriyle de buluşma noktası oldu.

HAUS, REW İstanbul Fuarı’na Katıldı
HAUS, 12-14 Haziran 2014 tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleşen REW İstanbul Fuarı’na Katıldı. Çevre uygulamalarında kullandığı DDE 5342 dekantör santrifüjünü sergileyen firma dikkat çeken standıyla ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. 
Alanında uzman ekibiyle temsil edilen firma, ziyaretçilere farklı uygulama ve kapasiteler için çözüm önerileri sundu. Yurtiçi ve yurtdışından ziyaret edilen firma, dekantör ve separatörleriyla sağladığı, özellikle çamur bertarafı ve susuzlaştırma konuları üzerine detaylı bilgiler verdi.

Geri