Haberler

Eskişehir Emniyet Genel Müdürlüğü'nde Mas Pompa Kalitesi

Eskişehir Emniyet Genel Müdürlüğü, yangın pompaları ve pompa sistemleri konusunda Mas markasını tercih etti.

NFPA’20 standartlarına uygun olarak elektrik ve dizel tahrikli seçilen yangın pompaları, yatay ayrılabilir gövdeli. Pompa mili AISI 316 paslanmaz çelik malzemeden, gövdeler GG 25 döküm malzemeden, çarkları ise bronz malzemeden üretilmiş. Her pompa için ayaklı tip, sesli-ışıklı uyarı sistemi ve test sistemine sahip pano bulunuyor. Pompaların giriş ve çıkış hattında, yükselen milli vana var. Sızdırmazlık yumuşak salmastra ile sağlanıyor. Jokey pompa komple paslanmaz çelik. Emme ve basma hattında kelebek vana ve çekvalf bulunuyor.


Kapalı genleşme tankı ve büzüşme tankı değiştirilebilir hijyenik EPDM membranlı, elektrostatik toz boyalı. Farklı kapasitelerde seçilen 17 adet INM Serisi gövde ve çarkı GG 25, mili AISI 420 paslanmaz, mekanik salmastralı pompa seçilmiş. Chiller pompası olarak mekanik salmastralı, gövde ve çarkı GG 25,  mili AISI 420 paslanmaz NM serisi pompa tercih edilmiş.
Dik milli pompalı olarak seçilen kullanma suyu hidroforu GG 25 gövdeli, norly çarklı, AISI 420 milli ve mekanik salmastralı. Frekans kontrol panosu basınç transmitterli seçilmiş. DB serisinden seçilen bahçe sulama hidroforu da yine basınç transmitteri dahil olarak sisteme alınmış.

Modern Karton Tesislerine Mas Pompa İmzası
Yıllık 630 bin ton üretim kapasitesi ile faaliyet gösterdiği alanda Avrupa’nın en büyükleri arasında yer alan Modern Karton, 2015 yılı içinde 280 milyon euro yatırım bedeli ile devreye alınması planlanan ilave 400 bin ton yıllık kapasiteli tesisi için Mas Pompa ürünlerini tercih etti.
Projede gövde malzemesi GGG 40, çarkı GG 25, mili AISI 316, mekanik salmastralı 120° sıcaklık için yatay norm santrifuj tip sirkülasyon pompaları ve gövde GG 25, çarkı GG 25, mil AISI 420, mekanik salmastralı 60° sıcaklık için yatay norm santrifuj pompalar ve 120° sıcaklık için komple paslanmaz iki pompalı kollektörlü tip santrifuj pompalar kullanılıyor. Ayrıca gövde malzemesi GGG 40, çarkı ve mili AISI 316 ve mekanik salmastralı yatay salyangoz tip santrifuj pompaları ve volumetrik digital dozaj pompaları ile çark ve mili AISI 304, sızdırmazlığı mekanik salmastrayla sağlanan dik milli komple paslanmaz hidroforlar, değiştirilebilir hijyenik EPDM membranlı kapalı genleşme tankları da projede kullanılıyor.

Geri