Haberler

KSB, CATEF Fuarı'nda İlgiyle Karşılandı

Azerbaycan Devlet Su İdaresi AZERSU tarafından 10-12 Nisan 2014 tarihlerinde ikinci kez organize edilen Su Teknolojileri Fuar ve Forumu (CATEF 2014)'na katılan KSB, ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.

Halihazırda, Ceyranbatan bölgesinde kurulmakta olan ve ileri teknoloji kullanılan en büyük su arıtma tesisi bünyesinde, çift emişli yatay santrifüj pompaları temin eden KSB Pompa, standında birçok firma ve devlet yetkilisini ağırladı. KSB Pompa, Azerbaycan bünyesindeki su temini, su ve atıksu arıtıma, enerji ve endüstriyel tesislerde gerekli olabilecek, yüksek verimliliğe sahip, güvenilir ve kaliteli pompaların temin edilmesi konusundaki iddiasını bir kez daha göstermiş oldu.


KSB’den Pompa İstasyonları Dizaynı Eğitimi
KSB, 28-29 Nisan tarihlerinde Antalya’da 13. Bölge Elektromekanik Teçhizat Şube Müdürlüğü’nde Antalya Bölgesinde değişik birimlerde çalışan yaklaşık 40 kişilik ekibe temel pompa bilgisi sistemleri ve pompa istasyonlarının dizaynı konusunda detaylı bilgi vermek amacıyla “Pompa İstasyonları Dizaynı Eğitimi” düzenledi. 
KSB Eğitim Müdürü Arzu Kulil tarafından santrifüj pompalar için temel pompa bilgisinin verilmesiyle başlayan eğitimde; ilk gün santrifüj pompa bileşenleri, debi-basma yüksekliği tanımları, kavitasyon, NPSH, seri ve paralel çalışma kriterleri anlatıldı. Pompa sistemlerinde enerji verimliliği başlığı altında da enerji tüketim dağılımları, enerji tasarrufu için temel yollar ve frekans invertörlü pompa sistemlerine yer verildi. İkinci gün ise Çetin Balmumcu tarafından Pompa İstasyonlarının dizayn edilmesi; projelendirme ve yer seçimi hakkında detaylı bilgi verildi ve örnek proje seçimleri yapıldı.

Geri