Haberler
CLPA Turkey'den WIN Fuarı'nda Görkemli Açılış
Sektörden büyük ilginin olduğu açılışta, CLPA Global Müdürü Naomi Nakamura, diğer yöneticiler Kazuhiro Kusunoki ve Haruyuki Otani, ENOSAD Başkanı Sedat Sami Ömeroğlu ve Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyonu Bölüm Müdür Yardımcısı Nurettin Geçgel yaptıkları konuşmalarla katılımcıları bilgilendirdi.


Asya’nın En Popüler Fieldbus Teknolojisi Dünya Sınırlarını Zorluyor
CC-Link ailesi ekipman kontrolü, üretim kontrolü, bilgi yönetimi, sorunsuz haberleşme gibi farklı özellikleriyle CC-Link ağ hiyerarşisini oluşturuyor. “CC-Link”, CC-Link fieldbus ve Ethernet tabanlı CC-Link IE gibi tüm CC-Link ağ teknolojileri ailesini kapsıyor. Tüm aile aynı teknoloji altyapısına sahip ve tümü birbiriyle tamamen uyumlu. Hangi seviyelerde ve ağ yapılarında olurlarsa olsunlar CC-Link ailesinden cihazlar birbirleriyle bağlanabiliyor.
CC-Link Partner Association (CLPA) ise, CC-Link uyumlu ürünlerin üreticileri ve CC-Link teknolojisinin kullanıcılarının biraraya geldiği bir kuruluş. 2000 yılında kurulan CLPA’nın denetleyen ve yöneten bir yapısı var. CLPA, CC-Link özelliklerini ve endüstriyel otomasyon network haberleşmesi için CC-Link teknolojisinin dünya çapında benimsenmesini teşvik ediyor.
CLPA’nın Almanya, İngiltere, Kuzey Amerika, Japonya, Çin, Güney Kore, Tayvan ve Singapur’da ofisleri bulunuyor. CLPA Avrupa, CC-Link cihazlar satan Avrupalı olmayan üyelerine Ağ Geçidi Asya (G2A) inisiyatifi ile destek veriyor; Asya’ya ihraç makinesi üreten Avrupalı üreticilerine yerel satış ve pazarlamada yardım sunuyor.

CC-Link Partner Association’ın Üyelik Avantajları
Üyeler, CC-Link Partner Derneği üyesi olduktan sonra CC-Link protokolü özellikleri kopyalarını almaya hak kazanıyor. CC-Link Partner Association Mühendisleri, CC-Link uygulanması ve ürün geliştirme için, üyelerin tasarım ve geliştirme bölümü ekiplerine yardımcı olmak üzere, üyelerle birlikte çalışabiliyorlar. Bu işbirliğiyle CC - Link Partner Association, üyelerine, CC-Link uyumlu ürünlerin dünya çapında promosyonu ve kullanıcıların CC -Link ürünlerinin geliştirilmesi sürecinde, CLPA’nın haber bülteni, web sitesi, ürün katalogları, ürün lansmanı postaları, fuarlarda ürün tanıtım ortaklığı ya da diğer etkinlik ve eğitim desteklerini sunabiliyor.

Mitsubishi Electric’e Yeni Başkan
Mitsubishi Electric Corporation, üretim süreçlerindeki yenilikçi yaklaşımını insan kaynaklarında da koruyor ve gerek yönetim gerekse üretim sürecindeki personelini optimal süreçlerde yeniliyor. İşte bu yaklaşımın yeni bir örneği de Mitsubishi Electric Corporation Başkanı ve CEO’su düzeyinde gerçekleşti ve şirketin kıdemli yöneticilerinden olan Masaki Sakuyama, Mitsubishi Electric’in yeni Başkanı ve CEO’su olarak göreve başladı.
Yeni Başkan Masaki Sakuyama, 1952 yılında Hyogo Prefecture’da doğdu. Mitsubishi Electric Şirketi’ne 1977 yılında katılan Sakuyama, ilk olarak şirketin Kobe’deki çalışmalarında mühendis olarak görev yaptı. Başarılı çalışmaları sonucu önce Mitsubishi Electric Şirketi’nin görev yöneticisi ve 2008 yılında da Enerji & Sanayi Sistemleri Grup Başkanı olan Sakuyama, daha sonra kıdemli başkan yardımcısı ve 2010 yılında Şirket Planlama Bölümü’nün Genel Müdürü oldu. Sakuyama, 2012 yılında, başkan yardımcısı ve Yarı iletken & Cihaz Grubu Grup Başkanlığı’na terfi etmişti.