Haberler

KSB'den İnteraktif Eğitimler


KSB, yaptığı interaktif çalışmalarla eğitimlerine teknolojinin ışığında çok farklı bir boyut kazandırıyor.

Geleneksel eğitimlerden farklı olarak, zamandan ve mekandan bağımsız bir şekilde; isteyen herkes dilediği yer ve zamanda, herhangi bir kayıt veya üyelik söz konusu olmadan bu eğitimlere katılabiliyor. 
Tamamı ücretsiz olarak düzenlenen bu eğitimlerde amaçlarının; daha geniş kitlelere ulaşabilmek, bu kişilerle aynı dili konuşmak ve bilgi paylaşımının sağlanması olduğunu aktaran KSB Eğitim Müdürü Arzu Kulil, ofislerdeki eğitimlere katılamayanlar için firmaların kendi yerlerinde, değişik illerdeki üniversite ve meslek odalarında da eğitimler düzenlediklerini belirtiyor.
Geleneksel tarzda yapılan eğitimler, satış kadrosunda görev yapan mühendislerden oluşan 12 kişilik bir eğitmen kadrosu tarafından gerçekleştiriliyor. Ocak ayından itibaren KSB web sitesi üzerinden erişilebilen eğitim portalında ise teknik eğitimler ve interaktif uygulamalar kullanıma açıldı.
Eğitim videolarında, “Temel Hidrolik Bilgiler ve Karakteristik Eğriler”, “Santrifüj Pompalarda Kavitasyon ve NPSH Kavramı”, “Pompalarda Paralel / Seri Çalışma ve Çark Tıraşlama” başlıkları altında sistem eğrisi, işletme noktası, debi, basma yüksekliği ve basınç kavramları, ideal çalışma aralığı, minimum debi kavramı gibi konulara yer veriliyor.
Algıyı daha da artırabilmek amacıyla hazırlanan bu interaktif uygulamalarda Temel Hidrolik ve Pompa Bileşenleri anlatılıyor, pompa eğrisi, farklı akışkanlarda çalışma ve sıvılarda yoğunluk kavramı yer alıyor. Ayrıca bu uygulamalarda yatay santrifüj ve kademeli pompa bileşenlerinin açıklandığı detaylı animasyonlara da yer veriliyor.

Geri