Haberler

WIN Automation, İş Bağlantıları için Cazibe Merkezi Oldu


Bu yıl 21.'si düzenlenen WIN Automation fuarı, sektörün karar vericilerini 19-22 Mart 2014 tarihleri arasında yeni iş bağlantıları kurmak için Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde buluşturdu.

Toplam 23 farklı ülkeden gelen katılımcılar son trendlerini ziyaretçilere sergileme fırsatı yakaladılar. Otomasyon, Hydraulic ve Pneumatic, Electrotech ve Materials Handling sektörlerini tek çatı altında buluşturan fuar bu yıl İtalya’ya, “Avrasya İş Ortağı” olarak ev sahipliği yaptı.
WIN Automation fuarı ulusal ve uluslararası delegasyonların buluşma platformu olduğunu bir kez daha kanıtladı. T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın destekleriyle bu yıl Arnavutluk, Cezayir, Bosna Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Ürdün, Sırbistan, Tunus, Özbekistan ve Yemen’den satın alma delegasyonlarını fuarı ziyaret etti. Anadolu satın almacı programları kapsamında Türkiye’de endüstriyelleşen şehirlerin fuara katılımı bu yıl toplam 38 şehre çıktı.
5 salonda gerçekleşen Otomasyon fuarı sektörün lider firmalarının yanı sıra ABD, Güney Kore, Almanya, İtalya ve Japonya’yı  ülke pavilyonları olarak tek çatı altında buluşturdu.
WIN Fuarları’nın ikinci büyük alanına sahip olan Electrotech fuarı yaklaşık 9000 metre karenin üzerinde elektrikle ilgili tüm alt dalları kapsayan ürünleri ziyaretçilerin beklentilerini tam anlamıyla karşıladı. Dünyadan gelen şirketlerin yanı sıra Güney Kore, Bulgaristan ve Çin, ülke pavilyonlarıyla katılarak sektörün son trendlerini sergilediler.
2 salonda düzenlenen Materials Handling fuarına ise önceki seneye göre yüzde 15 daha fazla firma katılım gösterdi. Katılımcılar forklift, transpalet gibi birçok fabrika içi taşıma çözümleri sunan ürünlerini sergilediler.
Hidrolik ve Pnömatik fuarı da 12. salonun tamamını kapsayan birçok üretici firmaya ev sahipliği yaptı, Çin ve İtalya ise ülke pavilyonlarıyla katılım gösterdi.

Geri