Haberler

REDCO'nun Kurduğu İZSU Çiğli Çamur Kurutma Tesisi Açıldı


REDCO Proses Mühendislik, atıksu arıtma sektöründe uzmanlaşmış ekibiyle çamur bertarafı sürecinde çamur kurutma ve yakma teknolojileri konularında ekipman ve sistem çözümleri sunmak amacıyla 2012 yılında kurulmuş bir firma.

Firma, arıtma çamuru konusunda  Bant Tipi Çamur Kurutma, Güneş Kurutma, Hızlı Kurutucu Sistemleri ile bunlara ek olarak Manyetik Yataklı Turbo Blower ve Akışkan Yataklı Yakma Sistemleri konularında faaliyet gösteriyor.
1 ton/gün - 200 ton/gün arasında her türlü kapasitede çamur kurutma çözümleri sunan REDCO’nun iş ortaklarıyla birlikte kurduğu dünyanın en büyük kapasiteli bant kurutma tesisi olan 800 ton/gün kapasiteli İZSU Çiğli Çamur Kurutma Tesisi, 6 Şubat 2014 tarihinde açılarak devreye alındı.
REDCO, Çorlu Deri Organize Sanayi Bölgesi için de 100 ton/gün kapasiteli bant  tipi çamur kurutma tesisinin inşaatına Ocak ayında başladı. 
REDCO ekibi çözüm ortaklarıyla beraber, 2011 yılında Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi  için pilot güneş kurutma tesisini, 2013 yılında  ise Akhisar Belediyesi Atıksu Arıtma Tesisi için 24 ton/gün kapasiteli ve 2 kurutma yataklı çamur kurutma tesisini devreye almıştı. Ayrıca Eroğlu Holding’e ait DNM Tesktil’in Mısır’daki üretim tesislerine de arıtma çamuru için 15 t/gün kapasiteli hızlı kurutucu sağlayan REDCO Proses Mühendislik, güvenilir, yüksek fiyat / performans oranına sahip, sürdürülebilir ve kaliteden ödün vermeyen projeye özel çözümleriyle müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor.

Geri