Haberler

Grundfos, 5. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı'ndaydı


Enerji verimliliğine verdiği önemi bu konuda öncü ürün ve çözümleriyle gösteren Grundfos, 8-11 Ocak 2014 tarihinde düzenlenen 5. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı'na katıldı.

Etkinlikte, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Fikri Işık, Saver motorlu Grundfos iSOLUTIONS çözümlerinin tanıtıldığı Grundfos standını ziyaret etti. Akıllı teknolojilerle pompaların optimize edilmesi fikrinden doğan iSOLUTIONS, Grundfos’un enerji verimliliğini artıran yenilikçi yaklaşımlarından biri olarak ziyaretçilerden de yoğun ilgi gördü. 
Etkinliğin bir diğer önemli konusu ise EuP standartlarına göre hazırlanan yeni enerji verimliliği yasasıydı. Bu kapsamda, Grundfos Satış Geliştirme ve Pazarlama Müdürü Çağlar Şakaklı “Türkiye Pompa Sektöründe EuP Yönetmeliği Uygulaması” başlıklı bir sunum yaptı. Yönetmeliğin yasalaşma tarihi önce 1 Ocak 2013 olarak belirlenmiş olsa da bu tarih bir yıl daha uzatılarak 1 Ocak 2014 tarihine alınmıştı. Grundfos ise başta ALPHA2, MAGNA3 VE MAGNA1 sirkülasyon pompaları olmak üzere kuru rotorlu pompaların Blueflux etiketli motorlarıyla yeni yönetmeliğin standartlarını karşılayan çözümlerini uzun zaman önce pompa sektörüyle buluşturmuştu. 

Grundfos Bayi ve Servisleriyle Buluştu
Grundfos, 11-13 Aralık 2013 tarihlerinde Antalya Calista Luxury Hotel’de bayi ve servisleriyle biraraya geldi. Grundfos Genel Müdürü Can Seyhan’ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantı, satış direktörleri Ali Rıza Dağlıoğlu ve Derya Çuha’nın 2013 yılı değerlendirmesi ve 2014 yılı hedeflerini de konu alan sunumlarıyla devam etti.
Grundfos yönetim ekibinden Can Akdağ, Çağlar Şakaklı, Emrah Şimşek, Nilgün Atıcı ve Özgür Artak’ın “Mükemmel Ortaklık ve Müşteri Odaklılık” temalı sunumları katılımcılar tarafından ilgiyle izlendi. Pazarlama Müdürü Çağlar Şakaklı’nın “Pazarlama ve Satış Mükemmeliyeti” konulu sunumunu, bina hizmetleri ve su hizmetleri segment müdürleri Murat Emir ve Serkan Kılıç, dozaj ve dezenfeksiyon satış yöneticisi Ahmet İnan ve endüstri bölümü satış uzmanı Can İleri’nin yaptığı teknik bilgi içerikli sunumlar takip etti. 
Can Seyhan’ın açılış konuşmasını yaptığı servis toplantısı ise Emrah Şimşek’in 2014 servis organizasyonu hedeflerini anlattığı sunumla devam etti ve yetkili servis sunumlarıyla noktalandı.

Grundfos Türkiye Tesisi Artık LEED Silver Sertifikalı
Grundfos, küresel boyutta yürüttüğü enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik hamlelerinin bir yenisini Türkiye şubesinde hayata geçirdi. Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulu bulunan Grundfos Türkiye tesisi, 2013 Kasım ayında LEED Silver sertifikası ile tescil edildi.
2005’te inşa edilen ve toplam 16 bin metrekare alan üzerinde kurulu olan tesis 7.100 metrekare kapalı alana sahip ofis ve depo binalarından oluşuyor. Grundfos, sahip olduğu ISO 9001, 14001 ve OHSAS 18001 belgeleri paralelinde oluşturulan mevcut çevre politikası ve hedeflerini LEED prensipleri ile güçlendirdi ve kapsamlarını genişletti. Yenilenen satın alma politikası ile kalıcı ve sarf malzemeleri bölgesel tedarikçilerden geri dönüşümlü, çevre dostu ve sertifikalı ürünlerden karşılanmaya başlandı.

Geri