Haberler
Mitsubishi Electric, FX3GE Serisini İki Yeni Donanımla Geliştirdi

Dahili ethernet olanağı ile kullanıcılar artık uzaktan izleme, bakım ve onarım, HMI (İnsan makine arayüzü)’lar ile data paylaşımı ve yüksek hızlı (10 Base-T/100 Base-TX) sistem haberleşmesi gibi avantajlardan yararlanabiliyor. Bu avantaj ayrıca kullanıcıların web tarayıcılarını kullanarak network’e iliştirilmiş PLC’lerden bilgi okumasına imkan veriyor.
Yeni CPU’ya ayrıca 2 yeni analog giriş (0-10 VDC - 2,5mV çözünürlük veya 4-20 mA - 5mA çözünürlük) ve 1 analog çıkış (0-10 VDC - 2,5mV çözünürlük veya  4-20 mA - 4mA çözünürlük) ekleniyor. Analog giriş çıkışların eklenmesi ile FX3GE, kullanıcıların voltaj veya akım girişlerini genişleme modülleri kullanmadan, yani genel sistem maliyetini düşürerek, kullanmasını sağlıyor.
Eklenmiş yeni özellikleriyle birlikte MELSEC FX3GE, artık daha çok uygulama için, genişleme modülü kullanmadan daha pahalı PLC modellerine alternatif sunuyor. Akış, seviye veya pompa kontrolü gerektiren yiyecek içecek uygulamaları için ideal olan FX3GE ayrıca injeksiyon kalıplama makineleri için analog data kontrolü, odun kesme makineleri için kolay üretim kontrolü ve etiketleme makinelerine dahili network fonksiyonu ile çözüm olanağı sağlayabiliyor.

Mitsubishi Electric Türkiye, Bölgesel Hizmetlerine Hız Verdi
Mitsubishi Electric Türkiye, ülke çapındaki faaliyetlerini daha da yaygınlaştırmak üzere, Denizli ve Konya bölgelerinde de eylül ayı itibariyle faaliyetlerine başladı. Denizli, Uşak ve Aydın Bölgeleri’nde Mehmet Kuzucuoğlu; Konya ve Kayseri Bölgeleri’nde ise Sevgin Aydemir sorumluluğunda yürütülecek olan faaliyetler kapsamında Mitsubishi Electric Türkiye’nin ürün ve hizmetlerine hemen ulaşılacak, gereken destek en kısa sürede alınabilecek.

Mitsubishi Electric Türkiye Eğitimlerine İlgi Yoğun
Ocak-Aralık 2013 döneminde yaklaşık her 15 günde bir yapılan ve 1 ila 3 gün süren Mitsubishi Electric Türkiye’nin eğitim programlarına ilgi devam ediyor. Mitsubishi Electric Türkiye eğitim salonlarında gerek teorik gerekse uygulamalı olarak verilen eğitimlerde katılımcılar, alanlarında uzman teknik eğitimciler tarafından eğitiliyorlar.
Motion Controller’den Melsec F ve Q Serisi PLC’ye, Frekans İnverteri’nden Grafik Operatör Paneli GOT’ye, MELSERVO Servo Motor ve FX Pozisyonlama’dan Networks; CC-Link, Ethernet, Profibus ve Modbus’a uzanan bir yelpazede eğitim alan katılımcılar, böylece Mitsubishi Electric ürünleri ile maksimum verimli çalışmanın yollarını öğreniyorlar.

Mitsubishi Elektrik Türkiye’nin Fabrika Otomasyonu Ürün Hizmetleri Güçleniyor
Mitsubishi Electric Corporation’ın Türkiye’deki satış iştiraki olan Mitsubishi Elektrik Türkiye, bölgesel üretim yapan üreticilere daha gelişmiş hizmet sağlayabilmek amacıyla, 1 Ekim’den itibaren İstanbul Ümraniye’deki yeni Fabrika Otomasyonu (FA) merkezini faaliyete geçiriyor. Böylece, Mart 2016 sonuna kadar Türkiye satışlarını 3 milyon Yen’e ulaştırmayı hedefleyen ana firma, Mitsubishi Elektrik Türkiye koluna daha güçlü destekler vermeyi sürdürüyor.