Haberler

Metrans, Dilovası'ndaki Yeni Binasına Taşındı


Sıvı akışkan transferi uygulamaları, endüstriyel pompalar ve diğer ekipmanlar konusunda faaliyet gösteren Metrans, Dilovası İMES OSB içindeki yeni binasına taşınarak katma değerli hizmetlerini büyütmeye devam ediyor.


Metrans’ın yeni binasında bir basın toplantısı düzenleyerek firma ve yatırım hakkında bilgi veren Metrans Genel Müdürü Vedat Kirişçi, şunları söyledi: “Metrans’ı 1991 yılında Ankara’da küçük bir kadroyla kurduk. Şu an Avrupa ve Amerika menşeli 20’den fazla firmanın Türkiye’deki tek temsilcisi/distribütörü ve satış sonrası hizmet sağlayıcısı olarak hizmet veriyoruz. Kendi alanlarında dünya sıralamasının ilk basamaklarında yer alan üreticilerle çalışıyoruz. Birçok sektöre, uygun pompa ve ekipmanı belirlemek için mühendislik hizmeti; endüstri pompaları, vanalar, diğer ekipmanlar ve yedek parçalarının yurtdışından temini; montajı, işletmeye alınması ve satış sonrası servis ve bakımları sağlıyoruz. 22 yılda şirketimizi belli bir noktaya getirdik. Hedeflerimiz de bizimle birlikte giderek büyüyor. 2016 yılında 50 milyon Euro, 2023 yılında 100 milyon Euro iş hacmi hedefimiz var. Kadroyu genişletmek yeterli olmuyor, yeni işbirlikleri sağlamak, yeni hizmetler sunmak gerekiyor. Yatırım gerekliliği de işte bu ihtiyaçtan çıktı. Satış, servis-bakım, katma değerli üretim ve test birimlerinden oluşan yeni binada, yeni olanaklar ve altyapılarla işimizi büyütebilecek ve hedeflerimize ulaşabileceğiz.” 
Kirişçi, yeni binanın sağladığı birçok avantaj ve yenilik olduğuna da dikkat çekti. Süregelen katma değerli hizmetlere yenilerini eklemek için gereken altyapıyı ve olanağı bulduklarını söyleyen Kirişçi, gelişen servis-bakım için de daha büyük alan ve teknik olanağa sahip olduklarını açıkladı. Kirişçi, yeni binanın lojistik açıdan da müşterilerine daha kolay ulaşım imkanı sunacağını sözlerine ekledi. Kirişçi, “Endüstri yollarının kesiştiği nokta olan Dilovası’nın, bilhassa yapım aşamasında olan İzmit Körfez Köprüsü, Gebze-İzmir otoyolu, 3. Boğaz Köprüsü gibi projeler düşünüldüğünde çok stratejik bir konumu olduğunu gördük ve burada konuşlanmaya karar verdik” dedi.

Dilovası İMES Organize Sanayi Bölgesi gibi bir organizasyonun içinde yer almanın birçok avantajı olduğunu kaydeden Kirişçi, “İMES OSB, gerek altyapısı ve gerekse sunduğu üstün nitelikteki hizmetlerle işletmeye geçtiğinde gelişmiş ülkelerdeki endüstri parkları ile rekabet edebilecek yapıda tasarlanmış, 3 bin dönüm alan üzerine kurulmuş modern bir OSB. Hem altyapı imkânları, hem kümelenme avantajları, hem de ihtisas alanının ‘makina’ olması sebebiyle doğru kararı verdiğimizi düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Düzenlenen basın toplantısında şirket çalışanları tarafından yapılan sunumlarla Metrans’ın firma yapısı, sunduğu ürün ve hizmetler, yeni yatırımı ve projeleri hakkında da bilgi verilirdi.

Geri