Haberler
"AB'de Ambalaj Atığı Toplama Sistemleri Kongresi" Gerçekleştirildi
Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne katılım sürecinde “Çevre Müzakereleri” başlığı altında ele aldığı atık yönetimi konusunun en temel noktalarından birini oluşturan ambalaj atıkları konusunu tüm detaylarıyla ele alan kongre, 26 Eylül Perşembe günü, Ankara’da Congresium, ATO Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşti. Uluslararası düzeyde katılımın olduğu kongre, kalabalık bir davetli grubu tarafından izlendi.
ÇEVKO Yönetim Kurulu Başkanı Okyar Yayalar ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar’ın açılış konuşmalarıyla başlayan kongrede, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Atık Yönetimi Daire Başkanı Zeki Terzioğlu, “Türkiye’de Ambalaj Atığı Yönetimi” konusunda yapılan çalışmaları ve yeni projeleri anlattı. 
Kongrede ayrıca, Marmara Üniversitesi, Çevre Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Barış Çallı’nın moderatörlüğünü yaptığı bir de yuvarlak masa toplantısı düzenlendi. Toplantıya katılan kongre konuşmacıları hem soruları cevapladılar hem de ambalaj atığı toplama sistemleri konusunu uzun uzun tartışıp karşılıklı bilgi-fikir-deneyimlerini paylaştılar.