Haberler
WILO 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı
Sualtı Fotoğraf Sanatçısı Alptekin Baloğlu, Fotoğraf Sanatçısı İbrahim Zaman, Fotoğraf Sanatçısı İzzet Keribar, İFSAK Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Turaç ve WILO Pompa Sistemleri A.Ş.’den Melis Öner’den oluşan jüri, birbirinden başarılı eserler arasından titizlikle yaptığı değerlendirme sonucunda dereceye girenleri belirledi.
Jürinin değerlendirmesi sonucunda yarışmada birinci olan Gökhan Bilici (Konya) 3.000 TL, ikinci olan Ahmet Fatih Sönmez (Van) 2.000 TL, üçüncü olan İsmet Danyeli (İzmir) ise 1.000 TL para ödülü kazandı. 1.000 TL değerindeki “Wilo - Sudaki İzler Özel Ödülü” ise Mehmet Öztürk’e (Aydın) verildi.
Yarışmada dereceye giren eserlerin sahiplerine ödülleri, 16 Kasım 2013 Cumartesi günü İFSAK’ın Taksim’de bulunan sergi salonunda yapılacak bir törenle takdim edilecek. Yarışmada başarılı olan diğer eserler, mansiyon ve sergileme ödüllerinin yanı sıra bir TFSF yayını olan “Almanak 2013” kitabında yer almaya hak kazandı. Ödül töreni ile birlikte yarışmanın sergisi de yine Kasım ayında İFSAK sergi salonunda ziyaret edilebilecek.

Wilo’dan Yangınla Mücadelede Kusursuz Çözümler
25 Eylül-1 Ekim arasındaki Yangın Haftası’nda yangın güvenliği konusu yeniden gündeme gelirken, Wilo Pompa Sistemleri A.Ş. Endüstri Segmenti Satış Müdürü Gökhan Uzuner, bu alanda lider üretici firmalardan biri olarak kusursuz çözümler sunduklarını söyledi.
Binalarda yangınla mücadele kapsamında en yaygın uygulanan yöntemlerden birisinin sulu söndürme sistemleri olduğunu vurgulayan Gökhan Uzuner, bu tür sistemlerinin kalbi sayılan pompaların hatalı veya eksik ekipmanlarla kullanımının, tüm sistemin çalışmamasına neden olacağını belirterek şunları söyledi: “Yangın pompalarının seçiminde, montajında ve bakımında ne kadar çok dikkat edilirse yangın felaketinin karşımıza çıkma riski o kadar azaltılmış olur. Binalarda yangın pompaları, diğer pompa sistemlerine kıyasla çok nadiren kullanılırlar, hatta çoğu zaman yıllarca hiç kullanılmazlar. Ancak hayati önemi tartışılamayacak kadar yüksektir. Bu nedenle yangınla mücadele pompalarının her daim çalışır vaziyette olduğundan emin olunmalıdır.”

“Sudaki İzler” Yeni Bölümünde, Kızıldeniz’i Ekrana Taşıyor
Wilo, suya hayatın her alanında yön verirken, suyun izinden giden çalışmalara da destek oluyor. Wilo Türkiye’nin katkılarıyla izleyiciyle buluşan, ünlü sunucu ve belgesel yapımcısı Savaş Karakaş’ın İz TV’de yayınlanan “Sudaki İzler” programı yeni bölümünde, sualtı dünyasının en özel adreslerinden Kızıldeniz’in muhteşem atmosferini ekrana taşıyor.
Sudaki izleri takip eden Savaş Karakaş; Mısır’ın Kızıldeniz kıyısında bulunan tatil kenti Sharm El Sheikh’den dünyanın en renkli dalış noktalarına doğru keşfe çıkıyor. Rengarenk bir mercan bahçesi olan “Ras Muhammed Sualtı Milli Parkı” ve parkın sevimli sakinleri, bir sualtı savaş müzesi olan Thistlegorm ve 1876 yılından beri Kızıldeniz’in esiri olan Dunraven batıklarının gizemli öyküsü “Sudaki İzler”le ekrana geliyor.