Haberler
KSB, ExpoBuild'e Katıldı
KSB fuarda hem Türkmenistan’daki yeni yapılanmasını ziyaretçilere anlattı hem de bina uygulamalarına yönelik yüksek verimli pompa ve vanalarını sergiledi. KSB tarafından sergilenen ürünler fuarı ziyaret edenler tarafından ilgiyle karşılandı. Fuara Türkiye’den giden KSB yetkilileri, fuar süresince ziyaretçilere ürün ve uygulamalarla ilgili bilgilendirmelerde bulundular.

Yüze yakın Türk fi rması ile kırk civarında Türkmenistan fi rmasının katıldığı fuar, Türkmenistan’daki birçok firma ve kuruluş temsilcisi tarafından ziyaret edildi. Açılışını Türkiye’den Ekonomi Bakanlığı Müşteşarı ile Türkmenistan Ekonomi Bakanı’nın yaptığı fuar, Türkmenistan’ın ekonomisinde büyük rol oynayan inşaat ve yapı sektörünün ihtiyaç duyduğu ürünlerin sergilendiği ve tedarikçi ile kullanıcıların biraraya gelerek işbirliği görüşmelerini gerçekleştirdiği ciddi bir ortam yarattı.

Gelişmekte olan ekonomik yapısının yanında inşaat sektörüne büyük önem gösteren Türkmenistan’daki müşterilerin Türk firmalarına duydukları güven sonucunda ülkedeki birçok proje Türk fi rmaları tarafından hayata geçiriliyor ve bu projelerin büyük bir kısmının ürünleri Türk fi rmalarından tedarik ediliyor.