Haberler
EnSuTek, 6-9 Aralık’ta Bursa’da Gerçekleştiriliyor
“Su kaynaklarının verimli kullanılması ve sürdürülebilirlik” teması ile düzenlenen etkinlik, sempozyum, fuar ve ikili iş görüşmelerini aynı anda sunacak.
EnSuTek, 31 ülkeden yaklaşık 36 bin ziyaretçinin katıldığı Belex, Metal İşleme Teknolojileri, Sac İşleme Teknolojileri, Hırdavat ve İş Güvenliği Fuarları ile eş zamanlı olarak 6 bin metrekarelik fuar alanında gerçekleştirilecek.
Sürdürülebilirlik anlayışı ile su kaynaklarının verimli kullanılması, doğru ve çevreci programlarla şartlandırılması ve atık suların en üst teknolojiler yardımıyla arıtılması konularında katılımcıların bilgi ve teknoloji birikimlerini, sanayici ve profesyonellerle buluşturmayı hedefleyen sempozyumda şu konular ele alınacak:
-     Su Hazırlama Sistemleri      
-     Endüstriyel Su Sistemlerinde Korozyon       
-     Endüstriyel Su Sistemlerinde Mikrobiyolojik Faaliyet ve Dezenfeksiyon
-     Endüstriyel Su Sistemlerinde Kireçlenme ve Depozitlenme
-     Ölçüm Teknolojileri  
-     Endüstriyel Atıksuların Yeniden Kullanımı           
-     Kimyasal Şartlandırma Teknolojileri           
-     Endüstride Deniz Suyu Kullanımı     
-     Endüstride Jeotermal Su Kullanımı
EnSuTek’te, su ile ilgili standartlar, ASTM International -Standard Worldwide-’dan katılacak davetli konuşmacı ve TSE tarafından yapılacak sunumlarla masaya yatırılacak. Üniversitelerin kimya, kimya mühendisliği, biyomühendislik ve çevre mühendisliği bölümlerinden akademisyenlerin de katılımı ile güçlenen etkinlikte, “Endüstride Su Yönetimi ile Kaynakların Verimli Kullanılması” konulu bir de panel düzenlenecek.