SuveCevre:SolMenu
Ana Sayfa
IFAT Entsorga 2012
Münih’de düzenlenen IFAT Entsorga Fuarı’na katılan firma ve kuruluşlar, Türkiye’ye oldukça iyi izlenimlerle döndüler...

Atık, hammadde, kanalizasyon ve su yönetimi konularında dünyanın önde gelen fuarı IFAT Entsorga, 54 ülkeden 2939 katılımcıyla 7-11 Mayıs tarihleri arasında 215 bin metrekare alana sahip Münih Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi. Katılımcı sayısı ve alan büyüklüğüyle en yüksek rakama sahip fuarlardan biri olan IFAT Entsorga bu sene, 125 bin ziyaretçi ve 180 ülkeden gelen 50 binden fazla katılımcıyla bir rekora imza attı.
AET Çevre Teknolojileri, AK-ER Bioenerji, Akar Makine, Efe Atıksu- İçme Suyu Ekipmanları / Aquaflex, Arges, Artaş, AS Çelik, ASM Arıtma Sistemleri, Asteknik Valve-Elmak, ASTIM Endüstri, Aymas Makine, Baylan Ölçü Aletleri, Birim Makine, Bortek Boru, Çeksan Yol Süpürme Araçları, Deniz Mühendislik, Doğuş Vana, Duyar Vana, Ekoval, Erdemli Makine, Eugust Metal, Fılternox-Antel, Gesu Arıtma Sistemleri,  HAUS Santrifüj, Hidro-Mak Makine, IDS, Piomak, Imot İnşaat, İSO, İstikamet Döküm,  Kavurlar Makine, Kazancı Çevre, Kemisan Klor-Alkali, Koluman, Kozmaksan, Mass Arıtma, NTG Plastik, Öz-Kan Makina, Özgün Çevre, Özçelikler Hidrolik, Pimtaş, Polat Makina,  Santes, SİSMAT, SMS Sanayi, TEGA Mühendislik, Temser, Savaş Plastik, Turbosan, Üstün-El gibi elliyi aşkın Türk firma ve kuruluşun da katılımıyla gerçekleştirilen IFAT Entsorga’da birçok yeni teknolojinin de tanıtımı yapıldı.Biz de, Türk çevre sektörünün boy gösterdiği uluslararası arenalardan en büyüğü olan IFAT Entsorga’ya katılan yerli firmaların, fuar hakkındaki izlenimlerini derlediğimiz bir dosya hazırladık. İşte, fuara katılan bazı Türk firma temsilcilerinin IFAT Entsorga ile ilgili izlenim ve görüşleri...AET Çevre Teknolojileri  Halil İbrahim Kalem
“Kalite açısından daha iyiyiz”

“Gelişmiş ülkelerdeki atık çamur termal kurutma sistemlerini üreten firmalar bizden daha teknik ve büyük firmalar değiller. İmal ettiğimiz sistemde, Avrupa’da üretilen sistemler hangi teknolojiyi içeriyorsa hepsi mevcut; kalite yönünden de daha iyi olduğumuzu söyleyebiliriz. Konuyla ilgili yurtdışı araştırmalar yapan, Avrupalı firmaların ürettiği sistemleri ve kaliteyi bilen ve deneme üretimimizde bize eşlik eden yetkililer, teknik ve kalite yönünden hiçbir eksiğimiz olmadığını beyan ediyorlar. Ancak Türkiye’de ihalelere konulan ve yurtdışı firmaları teşvik edici maddeler nedeniyle ihalelere katılmamızın önü kesiliyor. Türkiye’de bizlere sahip çıkılmaması nedeniyle yurtdışından referans elde edebilmek için IFAT Entsorga’ya katılmaya karar verdik. IFAT’a 2008, 2010 ve 2012 yıllarında olmak üzere üç kez katıldık. Fuarda ancak 25 m2 gibi bir alanda boşluk bulabildik. Bu nedenle herhangi bir makine veya prototip götüremedik. Fuar ücreti ve tüm masrafları da kendi öz sermayemizden, hiçbir destek almadan karşıladık. Bu yılki fuarda çok ciddi tekliflerle karşılaştık. Görüşmelerimiz devam ediyor. Alanımızın yetersiz olması nedeniyle ürün sergileyemedik. Afişler ve sistemin videolarını sergileyebildik. Atık Çamur Termal Kurutma Fırın sistemimiz çok ilgi gördü...” 

Akar Makine / Derya Bodur
“Olumlu ilişkiler geliştirdik”

“Enerji ve çevre teknolojilerinin yanında, farklı sektörlere yapılan otoklavlar, lastik kaplama ekipmanları gibi bir kaç farklı ürün grubuna sahip olduğumuz için yurtiçi ve yurtdışı ilgi alanımıza giren tüm fuarlara katılıyoruz. İlk kez katıldığımız IFAT, otoklavlar ve tıbbi atık sterilizasyon sistemlerimizin tanıtılması açısından oldukça önemli bir fuar. İş bağlantıları ve sektörün neredeyse tamamının bu fuarda yer alması, olumlu ilişkiler geliştirmemiz açısından yararlı oldu. Tıbbi atık sterilizasyon sistemleri, bu fuarda özellikle ön plana çıkarttığımız sistemlerdi...”

Arges / Ahmet Işıtman
“Türk firmaları çok dikkat çekiciydi”

“Sektörde önemli bir ihtiyaç haline gelen atıksuyun geri kazanımı ve çamurun bertaraf edilmesi konularında uzun süredir çalışıyoruz. Bu konularda TÜBİTAK tarafından desteklenen iki projemizin sonucu olan, düşük ısıda atık çamurların kurutulması projemiz sonunda elde ettiğimiz yenilikçi ürünü dünyanın dört bir tarafından gelen katılımcılara tanıtmayı amaçladık. Bu fuar aynı zamanda ziyaret edemediğimiz müşterilerimizle bir buluşma noktası haline geldi. IFAT’ta ikinci defa yer aldık. Muhtemel müşterilerimiz ile yüz yüze görüşme imkanımız oldu. Fuara düşük ısıda atık çamurları kurutma tesisimiz ve Membran Bioreaktör atıksu arıtma tesisimizle katıldık. Düşük ısıda çamur kurutma tesisi ve Membran Modüllerimiz çok ilgi uyandırdı...”

ARTAŞ A.Ş. / Evren Dindiren Dönmez
“Anaerobik teknoloji çözümlerimiz öne çıktı”

“IFAT’a 2005 yılından beri düzenli katılım gerçekleştiriyoruz. IFAT 2012 süresince yeni potansiyel müşteriler ile tanışma fırsatı bulduk. Yeni teknoloji ve yurtdışı projelerde beraber çalışabileceğimiz firmalarla biraraya geldik. Ayrıca, sektörümüzde gelişen teknolojileri takip ederek, bunları en uygun şartlarda ve Türkiye’deki yerel ihtiyaca cevap verecek şekilde kazandırabilmek adına görüşmeler yaptık. Sonuçta IFAT, sektörümüzün en büyük fuar organizasyonu ve fuarı dünya çapından yüzbinlerce insan ziyaret ediyor, yüzlerce firma stant açıyor. Bu bakış açısıyla yaklaştığınızda, Türk çevre sektöründe lider olan, öncü teknolojileri uygulayan ve ülkemize kazandıran firması ARTAŞ’ın bu organizasyonda sürekli bulunuyor olması zaten bir gereklilik olarak görünüyor. Fuarda, ağırlıklı olarak sunduğumuz hizmetler olan su, atıksu ve biyoenerji alanlarındaki anahtar teslim çözüm ve hizmetlerle yer aldık. En çok talep gören hizmetimiz su ve atıksu arıtma tesisleriyle ilgili oldu. Anaerobik teknolojiler konusundaki çözümlerimiz ve paket sistemlerimiz de öne çıktı...”

Asteknik / Sevtap Eker
“Kelebek vanalarımız yoğun ilgi gördü”

“Sektörde olan gelişmeleri daha yakından izlemek, mevcut ve potansiyel müşterilerle görüşmeler düzenlemek ve ürün portfoyümüzü tanıtmak amacıyla fuara katıldık. Fuara 2005 yılından itibaren katılıyoruz. Bu sene dördüncü katılımımız oldu. Fuarda yeni müşterilerle iletişim imkanımız artırıldı ve mevcut müşterilerimizi de ürünlerimizde gerçekleştirdiğimiz iyileştirmelerden haberdar edip, yüz yüze görüşmeler yaptık. Sektördeki yenilikler ve gelişmeler hakkında bilgi sahibi olduk. Su sektöründe yoğun olarak kullanılmakta olan DN 25-DN 3000 çaplarında kelebek vana, çekvalf, demontaj parçası, bıçaklı vana ve elastomer conta ürünlerimizi sunduk. Kelebek vana üreticisi olarak özellikle su dağıtım ve içme suyu projelerinde kullanılan kelebek vanalarımız fuar katılımcıları ve ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü. Fuar, su ve su teknolojileri sektörüne tam anlamıyla hitap eden bir fuar olmasından dolayı vana üreticisi olarak bizleri de çok yakından ilgilendiriyor. Gerek katılımcı firmalar gerekse ziyaretçiler açısından büyük bir kesime hitap ediyor ve ziyaretçi kitlesi oldukça geniş. Almanya’da gerçekleşen bir fuar olmasına rağmen tüm dünya su pazarına yönelik ziyaretçiler geliyor. Tüm bu gerekçeler neticesinde fuarın firmamızın mevcut müşterileriyle çalışmalarını geliştirmesi ve müşteri portföyünü genişletmesi açısından oldukça yararlı bir fuar olduğunu düşünüyoruz. 2012 yılındaki stant alanımız, önceki yıllardaki katılımlarımıza göre daha büyük bir alanı kapsıyordu...”

Astim / Serhat Birinci
“Marka değerimiz için büyük önem taşıyor”

“Müşterilerimizin büyük çoğunluğunu Avrupalı müteahhit şirketler oluşturduğu için bu fuara katılmamız ASTİM A.Ş’nin marka değeri açısından büyük önem taşıyor. Beşinci katılımımız. Fuara atıksu arıtma tesislerinde en çok kullanılan ekipmanlardan olan çökeltme tankı sıyırıcı köprüsü, ızgara örnekleri ve kompakt bir ön arıtma cihazı ile katılım gerçekleştirdik. Ziyaretçilerimiz sergilediğimiz bütün ekipmanlarla ilgilendiler; ama özellikle kompakt ön arıtma tesisine olan ilgi nispeten daha fazlaydı. İki senede bir Avrupa’daki bütün müşterimizle tekrardan biraraya gelme, onlara ve yeni müşterilere en son geliştirdiğimiz tasarımları sunma fırsatı sağladığı için çok faydalı bir organizasyon...”

Deniz Mühendislik  / Deniz Şener
“İyi bir izlenim bıraktık”

“Çevre sektöründe hizmet verdiğimiz 24 yıl boyunca, ürettiği kaliteli ekipmanlarla yurtiçinde bilinen ve tercih edilen bir marka olan firmamız, sahip olduğu bilgi ve birikimini yurtdışında da değerlendirmek amacıyla IFAT Entsorga 2012’ye katıldı. Geçtiğimiz sene de Dubai’de düzenlenen WETEX’e katılan Deniz Mühendislik, ilk kez katıldığı IFAT’ta büyük ilgiyle karşılaştı. Ürettiğimiz atıksu arıtma ekipmanlarından örnekler sergilediğimiz standımızı ziyaret eden konuklarımız, hizmet verdiğimiz Koku Giderim Sistemleri ve Katı Atık Geri Dönüşüm Tesisleri üzerine de detaylı bilgiler edindi. Sergilediğimiz ürünler hakkında özellikle Avrupalı ziyaretçilerden aldığımız övgü ve takdirle, benimsediğimiz kalite anlayışımızın doğruluğunu bir kez daha pekiştirmiş olduk. Önümüzdeki yıllarda düzenlenecek fuarlara da katılacak olan firmamız, bu fuar sayesinde hedeflediği Avrupa ve Ortadoğu pazarlarında da iyi bir izlenim bırakmış oldu...”

Duyar Vana / Ayhan Öztürk 
“Farklı ülkelerden ziyaretçileri ağırladık”

“Şimdiye kadar genellikle HVAC fuarlarına katılıyorduk. Altyapıya yönelik ürünlerimizin satışını artırmak ve yeni müşteriler bulabilmek için dünyanın bu alanda en önemli fuarlarından biri olan IFAT’a ilk kez katıldık. Standımız, vana firmalarının olduğu A4 no’lu salonda, 16 metrekarelik bir stanttı. Almanya’da katıldığımız diğer fuarlarda olduğu gibi, farklı ülkelerden de ziyaretçiler standımızı ziyaret etti. Almanya’da bilinen bazı büyük vana üreticileriyle tanışıp işbirlikleri konusunda fikir alışverişinde bulunduk. Onlardan birisiyle görüşmelerimiz çok olumlu olarak devam ediyor. Su, altyapı ve arıtma sektöründe de firmamızın ürün verebileceğini göstermiş olduk. Elastomerli sürgülü vanalar, wafer ve lug tip kelebek vanalar, çift flanşlı kelebek vana, çalpara ve çift klapeli çek vana, balans vanası, pislik tutucusu ve yeni pislik tutucusu ürünlerimizle fuarda yer aldık. Yeni ürettiğimiz pislik tutucu ve FM onaylı yangın vanası da oldukça ilgi gördü...”

HAUS Santrifüj Teknolojileri / Özlem Sungun  
“Fuarda, Hollanda’da kurulan şirketimizi de lanse ettik”

“IFAT Fuarı’na, yurtiçinde yakaladığımız başarıyı yurtdışı pazarlara taşımak ve marka bilinilirliğimizi artırmak amacıyla katıldık. Daha önce Almanya’da faaliyet gösteren yerel firmamızla katıldığımız IFAT’a bu sene ilk kez HAUS olarak katıldık. Su grubunun bulunduğu salonda yer aldık. IFAT, sektörün en büyük fuarı ve belirli bir bölgeden değil, dünyanın her yerinden ziyaretçi ağırlayan bir organizasyon. Şu ana kadar Danimarka, Güney Kore, Arjantin, Romanya, Bahreyn, İran, Suriye, Birleşik Arap Emirlikleri ve Ukrayna’ya ihracat yaptık. IFAT 2012’de Doğu ve Batı Avrupa ülkelerinden, Rusya’dan, Amerika ve Kanada’dan, Meksika’dan, Arap ülkelerinden, Ortadoğu’dan ve Avustralya’dan ziyaretçilerimiz oldu. Dünyada distribütörlük ağımızı oluşturduğumuz için bu anlamda da fuar bizim açımızdan önem teşkil ediyordu. Ayrıca Hollanda’da yeni kurulan şirketimiz HAUS Europe B.V.’yi de bu fuarla lanse ettik. Türkiye’den gelen mevcut müşterilerimiz ve çözüm ortaklarımız da bizi ziyaret ettiler. Standımıza çok yoğun ziyaret oldu ve ziyaretçilerimizin büyük bir yüzdesi, konuyla doğrudan ilgili firmalar ve kişilerdi. Fuarda DDE Serisi 4742 tip dekantörümüzü sergiledik. Atıksu arıtma tesislerinde çamur susuzlaştırma ve yoğunlaştırmada kullanılan dekantörlerimizin yanısıra petrol sahaları temizliğinde kullanılan separatörlerimiz de ilgi gören ekipmanlarımızdandı...”

Kozmaksan  / Ertuğ Kozanoğlu
“Hidrostatik sürüş sistemlerini tanıttık”

“Üretim ve satış rakamlarıyla kulvarında bir adım öne çıkan Kozanoğlu Kozmaksan, 2010 yılında olduğu gibi bu yıl da IFAT Fuarı’nda yerini aldı. Özellikle Avrupa’daki fuarlara katılıyoruz. IFAT Fuarı sektörde dünyanın en büyük ve en çok önemsenen fuarları arasında yer alıyor. Son olarak Koluman Motorlu Araçlar için süpürge araçlarının belirli bir devirde tek motorla gitmesini sağlayan hidrostatik sürüş sistemlerini geliştirdik. Hidrostatik sürüş sistemleri, süpürge araçlarının belirli bir hızda gitmesini sağlarken, çevreye olan gaz salımını da en aza indirgiyor. Hidrostatik sistemi üreterek, ikinci motor kullanımının önüne geçtik. Böylece fazladan yakıt engellenmiş olurken, araç üzerinde ikinci motorun kapladığı alan da boşaltılarak ek bir tank koyulması ya da mevcut tankın büyütülmesi için araca avantaj sağladı. Geliştirdiğimiz bu sistemi ilk olarak Koluman ile uyguladık ve yapmış olduğumuz anlaşma ile tüm hakları Koluman tarafından satın alındı. Koluman tarafından IFAT’ta sergilenen süpürge aracında da KOZMAKSAN hidrostatik ara şanzımanı bulunuyor. Ürün, fuarda da oldukça büyük talep gördü. Fuar, dünyanın en büyük ikinci fuarı olması ve toplam 3000 katılımcı ile 130 binin üzerinde ziyaretçi çekmesi açısından oldukça önemli. Hedeflediğimiz kitleye Koluman ve Kozmaksan olarak ulaştığımızı ve fuardan yana beklentilerimizin en üst düzeyde karşılandığını söyleyebiliriz...”

MASS Arıtma / Esra Özyurt
“Dünyanın çeşitli bölgelerinden müşterilere ulaşıyoruz”

“Çevre sektörünün en büyük fuarlarından biri olan IFAT bizlere kalitemizi ve hizmetlerimizi, dünyadaki rakiplerimizle aynı platformda, yedi kıtadan gelen ziyaretçilere sunma fırsatı tanıyor. Bunun yanında bizleri buluşturmuş olduğu ziyaretçi ve katılımcılarla sektörün geleceği konusunda bilgi alışverişi yapma imkanı sağlıyor. IFAT’a 1996 yılından itibaren düzenlendiği her yıl katılıyoruz. 2012 senesinde 143 m²lik stand alanımızda, üretim portföyümüzde bulunan ürünlerin bir kısmını sergileyerek, tamamlanan ve devam eden projelerimizi ziyaretçilere tanıttık. Katılmakta olduğumuz her sene müşteri portföyümüzün gelişimine katkı sağlayan fuar, bu sene de Kuzey ve Güney Amerika, Avrupa, Kuzey-Güney Afrika, Büyük Britanya gibi dünyanın çeşitli yerlerinden yeni müşterilerimize ulaşmamızı sağladı. Bunun yanında ürün kalitemiz ve çeşitliliğini ziyaretçilerle paylaşma, mevcut ve potansiyel müşterilerimiz ile fikir alışverişinde bulunma imkanı bulduk. Fuarda, üretim portföyümüzde bulunan belt thickener, yıkamalı kum ayırıcı, penstock, digester mikseri, döner elek, bant ızgara, çok tırmıklı ızgara ve ızgara presi olmak üzere toplam 8 ürünümüzü sergiledik. Ayrıca müşterilerimizin, anahtar teslim projeler, paket arıtma sistemleri ve atık yönetimi konularındaki taleplerini de karşılamaya çalıştık. Genel olarak sergilemiş olduğumuz tüm ekipmanlar, değişik ziyaretçi kitleleri tarafından ilgi gördü...”    

Özgün Çevre / Mehmet Öztürk
“Kanala Montajlı Tambur Izgarayı ilk defa sergiledik”

“Su sektöründe anahtar teslimi çözümler sunan ve proses ekipmanları üreten firmamızın çevre sektörünün en büyük vitrini olan IFAT Entsorga’ya katılarak yeni pazarlara ulaşmasını istedik. 1988 yılında kurulan firmamızın tecrübe ve kapasitesini göstermek için iyi bir fırsat olduğunu değerlendirdik. Fuara ilk katılımımızdı. İstanbul Ticaret Odası’nın organizasyonu içinde fuara katıldık. İTO, bu fuarda çok yararlı çalışmalar yaptı. Yerli ve yabancı sektör ilgililerine hizmetlerimizi ve üretimini yaptığımız ekipmanları tanıttık. Yeni iş fırsatlarını kendileriyle görüştük. Fuar sırasında ve sonrasında üzerinde çalıştıkları projelerle ilgili taleplerini bize ilettiler. Standımızda ızgara, ızgara presi, sıyırıcı, kum ayırıcı, kapak, filtrepres, polyelektrolit hazırlama ünitesi vb. proses ekipmanlarımızı ve tamamlamış olduğumuz atıksu arıtma, içme suyu arıtma, koku giderme tesislerimizi sergiledik. İçme suyu arıtma tesisleri ile ilgili mekanik uygulamalarımız; ızgara, kapak, sıyırıcı üretimlerimiz ilgi ve talep gördü. Bu fuarda ilk defa sergilediğimiz Kanala Montajlı Tambur Izgara da özellikle ziyaretçilerin dikkatlerini çekti...”

ÖZ-KAN Makina  / İbrahim Zağralı
“Doğru bir seçim yapmışız”

“ÖZ-KAN Makina olarak IFAT’a katılmamızın nedeni, sektörün en önemli fuarlarından biri olmasıdır. Dünyanın her yerinden gelen profesyonel ziyaretçilerle görüşebilme imkanı bulduğumuz bir fuardı. IFAT’ta Ortadoğu’dan Güney Amerika’ya pek çok mevcut ve potansiyel müşterilerimizle iletişim geliştirme imkanı bulmuş olmamız, katılım için doğru bir fuar seçimi yaptığımızı kanıtlıyor. Bu yıl IFAT Fuarı’na katılımımızın ilkiydi. Ancak aldığımız verimle, sürekli katılma düşüncesindeyiz. Fuara 60 metrekarelik özel bir stantla katıldık. Kalitesine güvendiğimiz ürünlerimizin dünya pazarındaki payını artırma düşüncesindeyiz. IFAT’ın, ürünlerimizi alıcılarla buluşturmak için oldukça uygun bir fuar olduğunu söyleyebiliriz. Pek çok müşteri ve potansiyel müşteri ile görüşme imkanı yakaladık. Rakiplerimizin yeniliklerini ve ürünlerini inceleme fırsatı bulduk. Sektör gelişmelerini yakından takip etme imkanımız oldu. Fuarda, kelebek vana ile birlikte ürettiğimiz diğer ürünlerden iğne vana, çekvalf ve vantuz ürün gruplarıyla yer aldık. En önemli üretimlerimizden olan kelebek vanalar oldukça rağbet gördü. TÜBİTAK ile birlikte geliştirdiğimiz büyük Ar-Ge sonucunda geçen yıl ürün yelpazemize kattığımız iğne vanalar da çok dikkat çeken ürünlerimizdendi. IFAT’ın, sektörün en önemli fuarı olduğunu biliyorduk ve iyi izlenimlerle döndük. Bunun dışında gerçekten çok başarılı bir organizasyon olduğunun da altını çizmek lazım. Stant kurulumundan, fuar süresince verilen hizmetlere, ziyaretçi profiline ve yoğunluğuna kadar her ayrıntı özenle planlanmış ve uygulanmıştı. Ülkemizdeki fuar organizasyonlarının da bu düzeye ulaşması en büyük arzumuzdur...”

Polat Makina / Yunus Pehlivan
“Somut adımlar attık”

“Temelleri 1978 yılında atılan Polat Makina, 34 yılı aşan yolculuğunda değişimin hep bir adım önünde yer alarak, sadece Türkiye’nin değil, sektöründe dünyanın başarılı şirketlerinden biri haline gelmiştir. Tüm çalışmalarında uluslararası standartlara uyum ve sürekli gelişimi amaç edinen firmamız, ülkemizde yaşadığı başarıyı dünyada yakalama hedefine bir adım daha yaklaşmak amacıyla IFAT 2012’ye katıldı. Geçtiğimiz yıllarda IFAT Fuarı’na ziyaretçi olarak katılan Polat, 5 m3/saat çamur susuzlaştırma kapasitesine sahip S 200 Susuzlaştırma Dekantörü’nü ve 60 m3/saat çamur susuzlaştırma kapasitesine sahip S 570 Susuzlaştırma Dekantörü’nü sergileyerek ilk kez bu organizasyonda yer aldı. Halihazırda zeytinyağı sıkma teknolojileri sektöründe dünyanın önde gelen firmalarından biri olan Polat Makina, IFAT 2012’de katılımcı ve ziyaretçi firmaların, fuarda sergilemiş olduğu ürünlerine göstermiş olduğu yoğun ilgi sayesinde, endüstriyel ve geri kazanım teknolojilerinde de dünya pazarında önemli bir yere sahip olma yolunda somut adımlar attı. Firmaların kendilerini dünyaya tanıtması ve gelişen teknolojiye ayak uydurabilmesi açısından dünyanın önde gelen organizasyonlarından biri olan IFAT’ın bir parçası olmaktan Polat Makina olarak mutluluk duyduk...”

Sismat / Meyzi Birant
“IFAT’a yedinci kez katıldık”

“Sismat olarak 32 yıllık geçmişimizle, kalitemiz ve sunduğumuz servisimizle sadece Türkiye’de değil, yurtdışında da tanınan ve tercih edilen bir markayız. Çeşitli ülkelerden arıtma ekipman üreticileri arayan katılımcıların bulunduğu bu fuar, hem daha geniş kitlelere hitap etmemizi sağlıyor, hem de dünya çapında bir marka olduğumuzu göstermemiz için iyi bir fırsat sunuyor. Bu sene, IFAT’a 7. kez katıldık. IFAT bizim için çeşitli firmalarla yeni ortaklıkların sağlandığı, yeni potansiyel müşteriler edindiğimiz, var olan müşterilerimizle ilişkilerimizi geliştirdiğimiz, dünya pazarı hakkında bilgi sahibi olduğumuz ve rakiplerimizi tanıdığımız faydalı bir fuar oldu. Sismat olarak fuara 4 çeşit ızgara (önden taramalı ızgara, halatlı kepçe ızgara, kompaktörlü perfore döner bant ızgara ve en çok desalinasyon tesislerinde ve su alma yapılarında kullanılan döner bant ızgaranın üst şasesi), 3 çeşit kanal kapağı (manuel kontrollü, akçüatör kontrollü ve duvara monte pnömatik kontrollü) ve üstüste koyarak birlikte çalıştırdığımız mekanik yoğunlaştırıcı ve belt pres ile katıldık. Ekipmanlarımız fuar boyunca çalıştı. En çok beltpres ve ızgaralarımız talep gördü. Ayrıca, fuara götürmediğimiz burgulu pompa ekipmanlarımız, bizle birlikte çalışmak isteyen müşterilerin oluşmasında etkili oldu. Bu sene IFAT, geçtiğimiz senelere göre daha kalabalıktı. Arap ülkelerinden ve Uzakdoğu’dan beklediğimizden daha az talep olduğunu, fakat bunun yanında Avrupa’dan daha geniş bir kitlenin fuarda bulunduğunu gördük...”

Şantes / Erkan Şenal
“IFAT’ın marka bilinirliğimize katkısı büyük oldu”

“Firmamız, her türlü atığın imha edildiği, atıktan enerji üretebilen sistemlerin dizaynını ve üretimini yapıyor. Ürünlerinin de büyük çoğunluğunu ihraç ediyor. IFAT, çevre sektörünün en büyük fuarlarından biri ve sektördeki tüm alıcı ve satıcıları birarada görmek, sektördeki gelişmeleri ve yönelimleri anlama fırsatı yaratıyor. IFAT’a İstanbul Ticaret Odası’nın başarıyla gerçekleştirdiği organizasyonla katıldık. Gerek standımızın tasarımı, gerekse verilen hizmetler için İTO’ya bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. IFAT’ta olmak, markamızın bilinirliğine ve prestijine katkıda bulundu. Tehlikeli atık, tıbbi atık ve hayvansal atık imha sistemi gibi standart ürünlerimizle birlikte Ar-Ge çalışmaları başarıyla tamamlanan yeni bir ürünümüz olan petrol çamuru ayrıştırma sistemi gelen ziyaretçilerimize tanıtıldı. Tehlikeli ve tıbbi atık imha sistemi, en çok ilgi gören ürünlerimizden biriydi. Artık tıbbi atık imhasından nihai çözümün incinerator ile olması gerektiğini herkesin anlamış olması bizi sevindirdi. Ülkemizde de Bakanlığımızın bu yönde karar almasını olumlu bir davranış olarak görüyoruz...”

SMS Sanayi - Tork Valf Özlem Demirel
“TORK’u bir dünya markası yapma vizyonu doğrultusunda fuara katıldık”

“IFAT, dünyanın en büyük arıtma ve atık sistemleri, yeraltı yatırımları, alternatif enerji fuarı. Dünyanın birçok yerinden ziyaretçiler geliyor. Firmamız, ürettiği TORK marka kontrol vanalarını bir dünya markası yapma vizyonu doğrultusunda bu fuara katıldı. Yeni müşteriler, yeni bayiler bulmak, dünyada sektördeki gelişmeleri izlemek ve buna göre firmamız stratejilerini gözden geçirmek için bu fuara ikinci kez katıldık. TORK solenoid vanalar, TORK pnömatik aktüatörlü vanalar, TORK pistonlu vanalar ve kelebek vanaları sergiledik. 250 civarında ziyaretçiyi ağırladık. Hem ülkemizi hem ürünlerimizi dünyanın farklı ülkelerinden gelen bu kişilere anlattık. Fuar, firmamızın sektörde nerede olduğunu, hangi firmalara hizmet edebileceğini ve rakiplerin gücünü görme gibi olanaklar sağladı. İmal ettiğimiz tüm ürünlerimiz olan solenoid vanalar, pnömatik aktüatörler, elektrik aktüatörler, pistonlu vanalar, patlaç valfler, doğalgaz regülatör filtre, limit switch box, aktüatörlü kelebek ve küresel vanalarımızı sergiledik. Solenoid vanalar ve aktüatörler en çok talep gören ürünlerimizdi.
SuveCevre:SagMenu