Haberler
Türk-Alman Su İşbirliği Günü
Geçtiğimiz yıl German Water Partnership (GWP) tarafından ilki Ankara’da başlatılan Türk-Alman Su İşbirliği Günü bu yıl 17-18 Nisan tarihleri arasında İstanbul’da düzenleniyor. Özel sektör, yerel yönetim ve kamudan üst düzey temsilcilerin katılacağı toplantıda suyun etkin ve sürdürülebilir ekonomisi, çevreye duyarlı teknolojiler ve yöntemler, iyi örnekler, sektördeki gereksinimler, sorunlar, projelerin finansmanı ve işbirliği imkânları masaya yatırılacak.
 
Ele alınacak olan konuların German Water Partnership (GWP), Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ile T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile ortaklaşa kararlaştırıldığı etkinliğe, Türkiye ve Almanya’dan 200’ün üzerinde katılım bekleniyor.
 
17 Nisan Salı günü saat 15:00’de GWP’nin Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Michael Beckereit’in selamlamasıyla başlayacak olan toplantıda bir çok yetkili ve uzmanın yanı sıra, Federal Almanya Çevre Bakanlığı Müsteşarı Jürgen Becker, T.C. Çevre ve Orman Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sedat Kadıoğlu, Almanya Büyükelçisi Eberhard Pohl, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Adem Baştürk ve TBB Genel Sekreteri Hayrettin Güngör’ün birer konuşma yapması bekleniyor.
 
Etkinlik boyunca ayrıca Almanya’dan su teknolojileri alanında ürün ve hizmet sunan şirketler, tanıtım masalarında ilgilenenlerin sorularını yanıtlayacaklar. Finansman konulu panelde su ve atık suyun etkin ve yeniden kullanımı projelerine dönük ulusal ve uluslararası finansman imkanları ele alınacak. 18 Nisan günü ise
  • Su Dağıtım Şebekelerinde Kaçağın Önlenmesi
  • Arıtma Çamuru ve Yeniden Değerlendirme
  • Su Ekonomisi ve Bütünsel Enerji Verimliliği
  • Atık Su Yönetimi ve Kanalizasyonu
  • Organize Sanayi Bölgelerinde Su ve Atık Su Yönetimi
  • Su ve Atık Su Kapsamında Yasal Çerçeve, Yönetim, İşletme ve Kapasite Artırımı
gibi konulara ağırlık verilecek. Türkçe-Almanca simultane çeviri yapılacak olan etkinliğe ve ardından düzenlenen boğaz turuna basınımızın değerli temsilcilerini davet eder, katılım teyidi verilmesini rica ederiz.
 
Tarih: 17 Nisan 2012 (Saat 13:00’den itibaren kayıt ve firma stantlarını ziyaret, Saat 15:00 toplantı açılışı)
18 Nisan 2012 (Saat 9:00-16:00 arası)
Yer: Polat Rennaissance Hotel, Palandöken Balo Salonu
Program: http://tr.germanwaterpartnership.de
 
German Water Partnership (GWP) Hakkında
German Water Partnership, su sektöründe faal olan toplam 337 özel ve kamu kuruluşunu, bilim ve ekonomi alanından, araştırma-geliştirme enstitüleri ve birlikleri bir yetkinlik çatısı altında toplayan ve yurtdışından su sektörüne ilişkin taleplerin ana muhatabı olarak misyon üstlenen bir birliktir. Bu öncü girişimcilik beş ayrı bakanlık tarafından desteklenmektedir. Bunlar, Çevre, Araştırma, Geliştirme, Ekonomi ve Dışişleri Bakanlıklarıdır. GWP şu ana kadar 17 ülke forumu kurmuştur. Ülke forumlarının hedefi, su ekonomisi alanında uzun vadeli temaslar kurmak, ortak projeleri teşvik etmek ve ülkelerin gerçek gereksinimlerine uyumlu çözümler üzerinde çalışmaktır.

GWP Türkiye Ülke Forumu yenilikçi bir su ekonomisinin gelişmesi hedefiyle Alman ve Türk ekonomisindeki sektörel aktörlerin karşılıklı bilgi paylaşımı ve işbirliğini destekleyen etkinlikler düzenlemekte veya bunlara iştirak etmektedir.
 
Etkinlikle ilgili bilgi ve röportaj talepleri için:

Çiğdem Akkaya
LinkTurkey
׀PR׀Events׀Professional Connections

Tel: +90 (0)216 332 34 60

Fax: +90(0)216 332 34 61

GSM: +90 (0) 533 392 82 44

Email: akkaya@link-turkey.com 

Web: www.link-turkey.com

GWP Hakkında bilgi için:

Anke Ortmann 
German Water Partnership
Basın ve Kurumsal İletişim

Tel.: +90 030 300199-1222,
Email: ortmann@germanwaterpartnership.de
www.germanwaterpartnership.de