Haberler

2. Ulusal Enerji Verimliliği Forumu Tamamlandı

Enerji Haftası kapsamında gerçekleştirilen 2. Ulusal Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı (UEVF 2011) 13-14 Ocak 2011 tarihlerinde İstanbul WOW Convention Center’de, sektörünün öncü kurumlarından üst düzey isimlerin ve profesyonel ziyaretçilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na bağlı EİE Genel Müdürlüğü koordinasyonunda Sektörel Fuarcılık tarafından organize edilen 2. Ulusal Enerji Verimliliği Forum ve Fuarı’nın açılışında konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, “Enerji Verimliliği çabası bir kültürdür, zihni dönüşümü, kanuni altyapısı, ilgili mevzuatlarının geliştirilmesiyle, bir süreçtir. Hiç kimse bu sürecin dışında kalamaz. Çünkü enerjide verimliliğin sağlanması herkesin sorumlu olduğu bir konudur.” dedi.
Organizasyon çerçevesinde Sanayide Enerji Verimliliği Proje Yarışmasının ödül töreni de gerçekleştirildi. Sanayide Enerji Verimliliğinin Artırılması Projeleri (SEVAP) için yarışan firmalar arasından birincilik ödülünü Arçelik A.Ş. Kurutucu Makine İşletmesi alırken, ikincilik ödülünü Tüpraş Batman Rafineri Müdürlüğü, üçüncülük ödülünü ise Tüpraş İzmir Rafineri Müdürlüğü aldı.
Enerji Verimli Endüstriyel Tesis (EVET) yarışmasında birinciliği Arçelik A.Ş. Eskişehir Buzdolabı İsletmesi; ikinciliği Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş.; üçüncülüğü de Mercedes-Benz Türk A.Ş. kazandı.
Enerji Verimli Ürün (EVÜ) alanında ise birincilik ödülünü Arçelik A.Ş. Bulaşık Makinesi İşletmesi; ikincilik ödülünü Eczacıbaşı Yapı Gereçleri Vitra Bozüyük Tesisleri; üçüncülük ödülünü ise BMC Sanayi ve Ticaret A.Ş. elde etti.

Geri